• 21 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

22 חודשי מאסר לזייפן מטבעות של 5 שקלים

אליהו סטיב במברון הודה והורשע בזיוף אלפי מטבעות של 5 שקלים במפעל שהקים לצורך כך בערד, ביחד עם חייל צה''ל, שביצע את הפעילות, היות ובמברון עצמו היה בהליכי פשיטת רגל

הורשע בזיוף מטבעות (צילום הדמיה: MAXPIXEL / CC0)

בית המשפט המחוזי בב"ש גזר במסגרת הסדר טיעון עונש של 22 חודשי מאסר בפועל על הנאשם אליהו סטיב במברון, אשר הודה והורשע בזיוף אלפי מטבעות של 5 שקלים במפעל שהקים לצורך כך בערד, וכן בעבירות לפי פקודת פשיטת הרגל.

על פי עובדות כתב האישום המתוקן, שהוגש באמצעות פרקליטות מחוז דרום (פלילי), הנאשם במברון יחד עם ניר ניק אבנר, שהיה חייל צה"ל בזמנים הרלוונטיים לכתב האישום, חברו יחד כדי לבצע זיוף מטבעות של חמישה שקלים בכמויות מסחריות לצורך מכירתן. במברון היה בהליכי פשיטת רגל ולכן אבנר פתח עסק לייצור מדליות, מטבעות ועוד, כדי שהפעילות העסקית העבריינית של הנאשמים תבוצע על ידו.  

כעולה מכתב האישום, במברון הזמין מטורקיה מאות אלפי מטבעות חלקים הזהים בהרכבם למטבעות חמישה שקלים מקוריים של בנק ישראל, בעלות של מאות אלפי שקלים. כמו כן, רכשו הנאשמים מכונות וציוד לצורך הטבעת המטבעות החלקים וזיופם למטבעות חמישה שקלים, ובמברון שכר שטח במפעל בערד, בו הקים פס ייצור לייצור מטבעות 5 ₪ מזויפים.

על פי כתב האישום, במברון הספיק לזייף 2,270 מטבעות שהיו זהים לחלוטין למטבעות 5 ₪ מקוריים של בנק ישראל. בנוסף, נתפסו ברשותו  מטבעות חלקים מוכנים לזיוף בכמות מסחרית.

במברון הורשע בביצוע עבירות רבות של זיוף מטבע פשוטה, וכן בעבירות לפי פקודת פשיטת הרגל. אבנר הורשע בביצוע עבירה של סיוע לזיוף מטבע פשוטה.

במסגרת גזר הדין, נדון כאמור הנאשם במברון לעונש של 22 חודשי מאסר, עונשי מאסר על תנאי, קנס ופיצוי.

כמו כן, חולטו לאוצר המדינה כל המכונות והציוד ששימשו את הנאשמים לשם ביצוע העבירות, וכן ג'יפ של במברון מסוג BMW 5X. בנוסף, מסר במברון את יתר המטבעות החלקים שהובאו מטורקיה ולא נתפסו על ידי משטרת ישראל.

גזר הדין בעניינו של הנאשם ניר ניק אבנר טרם ניתן.

החקירה נוהלה על ידי יחידת ההונאה של מחוז דרום במשטרת ישראל בשיתוף עם מחלקת החקירות בכונס הרשמי, בליווי פרקליטות מחוז דרום (פלילי) ובנק ישראל.

התובע בתיק, עו"ד גיורא חזן מפרקליטות מחוז דרום (פלילי): "גזר הדין בעניינו של אלי במברון, מהווה תמרור אזהרה ברור לעברייני מרמה וזיוף. זרועות אכיפת החוק יילחמו באופן נחוש בעבריינים אלו, ויביאו לידי ענישה מוחשית בדמות מאסרים ממושכים בפועל וענישה כלכלית".

תגובות

End of content

No more pages to load