• 21 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

כמעט אסון בפורים: בלון חבלה מעזה התפוצץ בסמוך לחבורת ילדים

''ממשלת ישראל הפקירה אותנו'', אומרים הורים במושב בנגב המערבי, אחרי שבלון חבלה התפוצץ במרחק מטרים מחבורת ילדים שבילתה בתחפושות פורים

ילד מחופש, בקרבת מקום הנפילה (צילום: מתוך עמוד התנועה לעתיד הנגב המערבי)

כמעט אסון במושב בנגב: בלון חבלה התפוצץ מטרים ספורים מחבורת ילדים ששיחקה במקום בפורים. המקרה פורסם הבוקר, בדף של התנועה לעתיד הנגב המערבי. 

''היינו במסיבת פורים משפחתית רבת משתתפים, בהם תינוקות ואז שמענו פיצוץ חזק וראינו ענן עשן די גדול. חשבתי לתומי שזה נפץ רציני אבל לא. זה היה בלון תבערה שהתפוצץ סמוך לרכב מול בית השכנים שמרוחק בסך הכל כחמישים מטרים מאיתנו. תודה לאל, אף אחד לא נפגע. זה נס גלוי'', סיפרה אם אחד הילדים.

מקרים כאלה מתרחשים בנגב מדי יום, מזה שנה. בנגב יודעים, שאם התייבשות הקרקע מהגשמים, יחזור טרור הבלונים והשדות שוב יעלו באש. אמנם צה''ל משיב אש לעבר חוליות משגרי הבלונים, אך לא פוגע בהם, אלא במגרשים ריקים. בחמאס למדו את דפוסי הפעולה של צה''ל - שתקף 200 מטרות בערב אחד רק כאשר נורו ''בטעות'' שני טילים על תל אביב. 

''ממשלת ישראל הפקירה אותנו, תושבי מערב הנגב והדרום. דמנו הותר'', אומרים בתנועה. 

בינתיים, החלו להתארגן מפגינים ברצועה, למה שנראה עוד לילה מתוח בעוטף עזה. מזה כמה חודשים, שפלוגות היום ופלוגות הלילה מיידות מטענים, עורכות ניסיונות חדירה לשטח ישראל ומתעמתות עם חיילי צה''ל. 

צילום מאיזור הרצועה, שידור חי, מפגינים מתארגנים (ויש גם ''גזלן'' שמוכר שתיה קרה בעגלה) (צילום מסך, מתוך פייסבוק לייב, של העיתונאי העזתי عبود الضبة‎ / עבוד אל-דובאת)

תגובות

End of content

No more pages to load