• 25 ינואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הותר לפרסום: סמ''ר גל קיידאן, בן 19 מב''ש, נרצח בפיגוע הבוקר

גל קיידאן היה לוחם בגדוד תותחנים 334 בחטיבת "האש". הלווייתו תיערך מחר בבית העלמין הצבאי בב''ש

סמ''ר גל קיידאן ז''ל (צילום: דובר צה''ל)

מאת: משה פריאל
​​​​​​​

הותרו לפרסום פרטים על נפילת לוחם צה"ל בפיגוע בצומת אריאל ופציעת לוחם בצומת גיתי אבישר. דובר צה"ל מוסר כי לוחם צה"ל שנפל הבוקר בפיגוע הדקירה בצומת אריאל הוא סמל-ראשון גל קיידאן, לוחם בגדוד תותחנים 334 בחטיבת "האש", בן 19, מבאר שבע.

סמל-ראשון גל קיידאן ז"ל הועלה מדרגת סמל לדרגת סמל-ראשון לאחר מותו. לוויתו של סמל-ראשון גל קיידאן ז"ל, תערך מחר (ב'), י"א באדר ב', 18 במרץ 2019, בשעה 11:00 בבית העלמין הצבאי בבאר שבע. המשפחה מבקשת להימנע מסיקור תקשורתי. לוחם צה״ל נוסף נפצע באורח קשה כתוצאה מירי המחבל בצומת גיתי אבישר ופונה לקבלת טיפול רפואי. צה"ל משתתף בצער משפחת ההרוג וימשיך ללוותה, נמסר. 

סמ''ר גל קיידאן, בן שלישי לזוג הורים שעלו בשנות השבעים לישראל מברית המועצות. הוא היה תלמיד ומוזיקאי מחונן, ''אבדה גדולה למשפחה ולחברים'', כפי שאמרו מכריו, הוא למד בתיכון בבאר שבע.  הוא הותיר אחרים שני אחים והורים.

אביו של החייל, אנטולי, הוא מהנדס. האמא, מרינה מרצה בתחום הביו-טכנולוגיה. חנה, שכנת המשפחה, סיפרה לברנז'ה NEWS: ''אני בהלם, לא מסוגלת לעכל את האסון הנורא. הכרתי את המנוח היטב, נהגתי לעשות לו בילדותו בייביסיטר. היה ילד שקט, תלמיד מחונן ומוסיקאי מוכשר, אהב בני אדם וגם חיות,  וגידל שני כלבים''.

מחקירה ראשונית של הפיגוע עולה, כי מחבל חטף את נשקו של החייל, מסוג אם-16 ופתח במסע ירי. מהיריות נפצע אנושות הרב אחיעד אטינגר וחייל נוסף בצומת גיתי אבישר, ומצבו קשה. שני הפצועים הובהלו לבית החולים בילינסון בפתח תקווה. הצוות הרפואי מטפל כרגע בשני הפצועים במטרה לייצב את מצבם.

מתחקיר ראשוני של האירוע עולה כי המחבל דקר את קיידאן, ואז גנב את נשקו, פתח באש לעבר כלי רכב בצומת אריאל. כתוצאה מהירי נפצע אנושות הרב אטינגר.

אחרי הירי, המחבל שדד רכב מאזרח זר ונמלט מהזירה. כוחות הביטחון עורכים מצוד אחרי המפגע בשטחי הכפר הפלסטיני בורקין. לעת עתה, נמצאו רק הרכב הנטוש ולא ברור  אם מדובר במחבל אחד או יותר.

בשעות לאחר הפיגוע החלו להישמע קולות השואלים מדוע החיילים שהיו במקום לא פתחו באש כנגד המחבל או המחבלים שביצעו את הפיגוע והיו מי שטענו כי חיילי צה''ל מפחדים לפתוח באש מחשש שיועמדו לדין, אך צה''ל טרם סיים לתחקר את האירוע ועסוק במרדף אחר המפגעים.

בראיון לרשת ב' אמר ח''כ נפתלי בנט, כי בג''ץ אוזק את ידי חיילי צה''ל ויש להורות לבג''ץ לסגת ולתת לצה''ל לבצע את העבודה. בנט גם האשים את צה''ל בשיתוק בצוק איתן. ''בשביל זה צריך את איילת שקד כשרת משפטים לעוד ארבע שנים''. 

''תנו לשקד לנצח את בג''ץ'', אמר בנט שעות מעטות אחרי הפיגוע.

ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', פרסם הודעת הספד הערב: ''סמל ראשון גל קיידאן לוחם צה״ל, בן באר שבע, נפל היום בבוקר בפיגוע הדקירה, בצומת אריאל. גל היה לוחם בגדוד התותחנים 334, בחטיבת ״האש״. בוגר מקיף ז׳, תלמיד מחונן, שלמד בכיתת עתודה מדעית - טכנולוגית ומוסיקאי מצטיין בקונסבטוריון העירוני, ניגן על מנדולינה. העיר באר שבע ותושביה עצובים וכואבים, מרכינים ראש לזכרו ומחבקים בחום את בני המשפחה. יהי זכרו ברוך!''.

תגובות

End of content

No more pages to load