• 21 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

גשם זלעפות: תוך כמה שעות, ירדו כמויות שיא של גשם בב''ש

14 מ''מ בבאר שבע, 29 מ''מ במצפה רמון ובעיקר: הפסקות חשמל, ניתוקי קווים, כבישים מוצפים, תשתיות ביוב שלא עמדו בעומס ומה היה קורה אם בנגב היה חורף אמיתי?

כביש 90 חסום (צילום: דוברות המשטרה)

בקרת נזקים: בבאר שבע ובנגב מנסים לאמוד את הנזקים בעקבות אירוע מגז האוויר שהיה בשעות הבוקר המאוחרות. רמזורים רבים בבאר שבע פסקו מלפעול. והתקלות נמשכו עד הלילה. הצפות היו במקומות שונים בבאר שבע, לצד הפסקות חשמל לסירוגין בשכונות. תושבים סיפרו לברנז'ה NEWS כי היו תקלות גם בגלישה באינטרנט ובקליטה הסלולרית. בסך הכל ירדו בבאר שבע, במהלך היממה ובעיקר בפרק הגשם הסוער היום, 14 מ''מ של גשם. במצפה רצון ירדה כמות שיא של 29 מ''מ של גשם תוך כמה שעות.  השבוע ירד פעמיים ברד בנגב: לפני יומיים בלהבים והבוקר, ירדה כמות גדולה בעיר באר שבע.

אמנם מדובר באירוע חריג בעוצמתו, אך לא נדיר לקראת סוף החורף, עת מזג האוויר אינו יציב. בימים הקרובים מזג האוויר יחזור להיות רגיל לעונה, אך הלילות ימשיכו להיות קרים בנגב, עם טמפרטורות מינימום של כ-6 מ''צ. 

וידאו: אירועי מזג האוויר הסוער בנגב  (צילומים: רון רובין, דן בנובידה/24DIMONEWS, דוברות כיבוי והצלה נגב, דוברות המשטרה)


הגשמים באיזור גרמו לסגירת כבישים. הערב, הערכות משטרתית מהירה הביאה לחילוצם בשלום של תיירים מקנדה שהיו בדרכם לאילת במשטרת ישראל התקבלה קריאה ממשפחה של תיירים מקנדה שהיו בדרכם לאילת ונסעו דרך כביש 227 בכדי להתחבר לכביש 90 - הערבה.

מתחקור מהיר עלה כי הם נתקעו עם רכבם בנחל צין לאחר שככל הנראה טעו בדרך, נכנסו לדרך עפר שנחל חתירה חוצה אותה וניסו לחצות אותו בעודו זורם אז רכבם הוצף. מתנדבי משטרת ישראל מיחידת חילוץ ערבה ושוטרים הגיעו למקום איתרו את המשפחה וחילצו אותה מתוך הסחף. לאחר מכן חולץ גם רכבם שהיה שקוע בבוץ. לפני זמן קצר הסתיימו פעולות החילוץ, המשפחה הובלה לכביש 25 והם כעת ממשיכים בנסיעתם לאילת.

"עקב מזג האוויר הגשום והשפעתו על אזור נחלי הדרום וים המלח אנו שבים ופונים לציבור להמנע מסכנת חיים ולא להגיע למקומות המועדים", כך נמסר מהמשטרה.


תגובות

End of content

No more pages to load