• 21 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ראשי מועצות בנגב פנו לנתניהו: העבר את יחידות המודיעין דרומה

המהלך להעברת יחידות המודיעין לנגב נעצר, אחרי שאנשי הקבע לא היו מוכנים לעזוב את תל אביב ולמרות שכבר הוצאו 300 מלש''ח. האם זה יעזור?

ראשי המועצות בפגישה אצל ראש עיריית באר שבע (צילום: עיריית באר שבע)

ביום חמישי האחרון התכנסו בלשכת ראש העיר באר-שבע, ראשי הישובים באר-שבע, דימונה, בני שמעון, עומר, מיתר, להבים, בעקבות הידיעה שפורסמה בשבוע שעבר לפיה הרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכבי, פועל לשינוי החלטת ממשלת ישראל והעומד בראשה, להעביר את יחידות ובסיסי אמ"ן לליקית שבנגב.

לאור זאת, פנו הבוקר ראשי הרשויות, במכתב לראש הממשלה, כי יצהיר באופן חד משמעי על מחויבותו כי הפרויקט ימשיך בהתאם להחלטת הממשלה, במיקום שנקבע – ליקית.

עוד סיכמו ראשי הרשויות כי יגייסו את תמיכת כל ראשי המפלגות בנושא, היות ומדובר בפרויקט לאומי מעל כל מחלוקת פוליטית!
רוביק דנילוביץ', ראש העיר באר-שבע: ״מעבר קריית המודיעין לנגב מעוגן בהחלטת ממשלת ישראל. את המדיניות קובע ראש
הממשלה ולא הרמטכ״ל. לאחר השקעה של למעלה מ-300 מיליון ש״ח ומכרז שכבר נמצא באוויר, צריך להיות הסבר משכנע למה לפגוע בנגב. אנו מצפים מראש הממשלה להצהיר על מחויבותו לפרויקט במיקום שאושר – ליקית".

ההתנגדות להעברת הבסיסים לנגב, נעוצה בעיקר באנשי הקבע, שמסרבים לעבור לבאר שבע ממכלול סיבות: איכות חיים, תעסוקה לבני-בנות הזוג, מצב החינוך בעיר, מצב הבריאות ואפשרויות הקידום בבאר שבע. מרבית אנשי הקבע במערך הטכנולוגיה העילית מעדיפים להמשיך לגור בתל אביב, בשל מכלול סיבות. החשש הגדול בצה''ל הוא מבריחת טאלנטים לשוק הפרטי ואובדן הייתרון הטכנולוגי של הצבא. מרבית המשרתים ביחידות הטכנולוגיה העילית צמחו במרכז הארץ, ואינם מעוניינים לרדת דרומה. הם רגילים לסגנון חיים ולמנטליות אחרת.

מחקרים שונים, בהם של אוניברסיטאות בן גוריון ואריאל, מצאו כי להעברת בסיסי צה''ל לנגב השפעה מעטה על פיתוחו של האיזור וכי ההנחה שאנשי הקבע יהיו מנוף להתקדמות הערים בנגב, לא הייתה נכונה. 

תגובות

End of content

No more pages to load