• 21 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מבאר שבע לירח: השיר שנושאת החללית ''בראשית'' הוקלט בבירת הנגב

''המנון של תקווה'', כך מוגדר השיר, שהוקלט והופק בבאר שבע, שנושאת עימה החללית הישראלית הראשונה על הירח

אולפני ''סוף היקום'' בבאר שבע (צילום: פייסבוק)

''המנון ישראלי של תקווה'', כך מוגדר השיר שנושאת עימה ''בראשית'', החללית הישראלית הראשונה שתנחת על הירח.בחללית ישנה ''קפסולת זמן דיגיטלית'' ובה, בין היתר, שיר שהוקלט במיוחד - בבאר שבע, באולפני ''סוף היקום''. השיר הופק על ידי דניאל אדה ושאול בלכמן, בסיועם של דויד פרץ ורונה ינאי. השיר טרם נחשף אך הוא מוגדר כ''המנון ישראלי של תקווה לשינוי ולנסות להראות לכולם איך אנחנו נראים כל כך דומה מהחלל החיצון''. 

ממה שכן ידוע, מדובר בביצוע לשיר מוכר, עם מילים חדשות, בו משתתפות זמרות יהודיות, מוסלמיות ונוצריות, בעיבוד מיוחד ומרגש מאוד. זוהי הפעם הראשונה ששיר מבאר שבע נוחת על הירח.

הרכבת החללית בתעשייה האווירית (צילום: סוכנות החלל הישראלית)


עמותת SpaceIL חשפה לפני שיגור החללית את "קפסולת הזמן" שנושאת עימה החללית הישראלית הראשונה לירח. מדובר במאגר מידע עצום שנשמר על גבי שלושה דיסקים מיוחדים, שניתן לפרוק החוצה מהחללית. הקפסולה כוללת סמלים לאומיים, היסטוריים ותרבותיים, כדוגמת מגילת העצמאות, שירים ישראלים תפילת הדרך, אוסף ציורים של ילדי ישראל וחומרים נוספים שנאספו במהלך שנים האחרונות מהציבור הרחב ועוד.

הקפסולה עתידה להישאר על הירח גם לאחר הנחיתה והשלמת המשימה. מאחר שהחללית אינה צפויה לחזור לכדור הארץ, המידע הטמון בה עתיד להישאר בירח לזמן בלתי מוגבל, וייתכן שיימצא ויחולץ על ידי הדורות הבאים.

בראשית, החללית הישראלית הראשונה לירח (צילום: סוכנות החלל הישראלית)

דוגמאות למידע שמכילה הקפסולה, מלבד השיר הבאר שבעי: מאגרי מידע כתובים כמו כרכי אנציקלופדיות ומילונים ב-27 שפות, כסמל למידע שנצבר על ידי האנושות כולה; סמלים לאומיים ומסורתיים- כמו מגילת העצמאות, דגל ישראל, התקווה, תפילת הדרך, ספר התנ"ך ועוד; מאגר מידע תרבותי– שירים ישראלים, דמויות תרבויות מובילות ספרי אומנות, וספרות ישראלית ספרי מדע, תגליות ופיתוחים ישראלים שהשפיעו על העולם ועוד; מידע אינפו- גראפי של מדינת ישראל הכולל מפות, תמונות נופי הארץ ועוד; מידע אודות עמותת SpaceIL האנשים הפועלים בה ופעילותה החינוכית; תיעוד המשימה מתחילתה הכולל שרטוטים מקוריים של החללית, נתונים ומידע כיצד נבנתה, המשימה המדעית ועוד; "בחירת הקהל" – תמונות וקבצים שנאספו לאורך השנים בפעילויות פומביות רבות שנעשו ביוזמת העמותה דוגמת "סלפי לצד דגם החללית בנתב"ג", ציורי ילדים לחללית וספר ילדים, בהשראת המשימה לירח.

גיל תמרי מתרגש: טיל הפאלקון ממריא ועליו החללית בראשית, בוידאו שהפך ויראלי ברשת 
​​​​​​​


צפו בשיגור החללית הישראלית הראשונה לירח (צילום: סוכנות החלל הישראלית)
​​​​​​​תגובות

End of content

No more pages to load