• 11 אוגוסט 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ביקור מולדת

שליחי שנת השירות של הפדרציה היהודית במונטריאול מגיעים לביקור בבית

חברי שנת השירות מבקרים בארץ (צילום:יח"צ)

שליחי שנת השירות של הפדרציה היהודית במונטריאול הגיעו השבוע לביקור מולדת בארץ, לאחר שלא היו בביתם כ - 7 חודשים. שמונת השליחים מייצגים את ישראל בקרב הקהילה היהודית במונטריאול במסגרת שנת השירות שלהם, לפני הגיוס לצה"ל. אחרי שבועיים שבהם יבלו זמן איכות עם ההורים והחברים בארץ, הם ישובו לקנדה, למשפחותיהם המאמצות, לילדים שאותם הם חונכים ולחברי הקהילה היהודית שמצפים לשובם.  

במונטריאול, העיר השנייה בגודלה בקנדה, שוהים במהלך השנה 8 שליחי שנת שירות ישראלים מבאר שבע והנגב, שפעילים במהלך השבוע בבתי ספר יסודיים ומכניסים לחייהם של הילדים את האספקט הישראלי באמצעות תוכן, אירועים שהם מפיקים, אנרגיות ושמחת חיים. השליחים, שחיים במהלך השנה אצל "משפחות מאמצות" יהודיות במונטריאול, מלמדים במהלך היום את הילדים לדבר בעברית, מספרים להם על ההיסטוריה והתרבות היהודית, ועל החיים בארץ. השליחים פועלים גם בבית הכנסת, המשמש כמרכז חברתי מרכזי והופכים להיות חלק בלתי נפרד מהקהילה.

נוסף לזאת, במהלך החודש האחרון התקיימו מיונים לתלמידי כיתה יב' מבאר שבע, שהתמודדו על תפקיד נציגי שנת שירות במונטריאול לשנת הלימודים הבאה. בימים אלו נבחרו הנציגים שייצגו את באר שבע ובני שמעון במונטריאול והם יפגשו עם שמונת השליחים הנוכחיים במהלך ביקור המולדת שלהם.

טוהר מלכה (18), ש"ש שהגיע לביקור מולדת, מספר על החוויה המשמעותית שלו במונטריאול: "זו שנה של נתינה. למדתי כמה אפשר לעשות טוב ולהשפיע על אנשים עם שמחת חיים וחיוך ענק. התחברתי לחום, לאהבה ולאותנטיות שיש במונטריאול וחברי הקילה היהודית גרמו לי להרגיש הכי בבית בעולם. אני שמח לחזור לשבועיים למשפחה, התגעגעתי אליהם מאוד, אבל אני גם כבר מחכה לחזור למונטריאול כדי להמשיך לפעול עבור הקהילה היהודית".


תגובות

End of content

No more pages to load