• 21 ינואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

לא שלום וגם לא ביטחון: בנגב יודעים שהסבב הבא הוא עניין של זמן

הרחק מעיני התקשורת במרכז, לא על סדר יומם של הפוליטיקאים, ההסלמה ביטחונית בדרום כבר כאן: בלוני התבערה, מטעני הצד, ההפגנות על הגדר וטפטוף הירי. כך התחיל הסבב הקודם וזה שלפניו והנייה יודע: הכיסא שלו בטוח

זירת נחיתת בלון התבערה, הערב (צילום: משטרת ישראל)

זה לא מעסיק את התקשורת הארצית בתקופת בחירות. זה לא מעסיק את הפוליטיקאים, שעסוקים מי בהישרדות ומי ביצירת ספינים. חלקם אפילו יודעים שקולם בבאר שבעו בנגב מובטח באופן אוטומטי. כבר שבועיים, שבלוני התבערה והחבלה חזרו לנגב. לפחות שני אירועי ירי רקטות פרוסמו אך הוכחשו והערב: בלונים חשודים בשתי זירות בשטחים פתוחים בתחומי המועצה האזורית אשכול. בלון עם מטען התפוצץ באחד היישובים אך לא במקום מיושב.

וידאו: זירת הנחיתה של בלון התבערה (צילום: משטרת ישראל)
​​​​​​​

על פי דיווחים שונים, מספר מטענים התפוצצו בצפון רצועת עזה, ללא נפגעים. על פי מקורות פלסטינים, מדובר במטענים בסדר גודל שונה מהרגיל. במהלך הערב נפגעו, על פי משרד הבריאות הפלסטיני, יש כעשרה פצועים, לטענת המשרד מירי צה''ל, אך ייתכן שחלקם נפגע מהמטענים עצמם.

על פי דובר צה"ל:  הערב כ-250 מפרי סדר שמיידים אבנים, מבעירים צמיגים ומשליכים מטענים בדרום רצועת עזה, רובם בעומק השטח. 
לוחמי צה"ל מגיבים באמצעים לפיזור הפגנות. במהלך הפרת הסדר כוח צה״ל זיהה שני חשודים שחצו את גדר המערכת והניחו צמיג בוער בסמוך אליה, וחזרו מיד לשטח הרצועה. ''כלי טיס של צה"ל תקף עמדה של ארגון הטרור חמאס בדרום רצועת עזה בתגובה להפרחת זרי בלוני תבערה לעבר שטח ישראל'', אומרים בדובר צה''ל.

ראש מועצת אשכול גדי ירקוני, אמר, בתגובה לאירועים האחרונים: ''יישובי עוטף עזה הם חלק ממדינת ישראל. בימים אלה כשהמתמודדים לכנסת מתבטאים, מצייצים, מקיימים חוגי בית וכנסים ומבקשים את קולותינו, אני קורא לבוחרים, כל אזרחי מדינת ישראל: שאלו אותם - מהי מדיניותכם המוצעת בעזה ונגד טרור הבלונים? כי עוטף עזה זה ארץ ישראל. כי היום זה כאן ומחר זה אצלכם''.

ומה בזירה הפוליטית: רוב ראשי הסיעות הגדולות מזמן לא מתראיינים, אלא מצייצים. הם תוקפים את התקשורת ואחד את השני. המצב של יישובי עוטף עזה והנגב כמעט ולא נמצא על סדר היום. אבל בנגב יודעים כבר איך סבבים מתחילים ולאן הם מובילים. כיום ברור, שסבב בלוני התבערה, טיפטוף הירי וההפגנות מובילים לסבב הבא. 

איסמעיל הנייה, מצדו, עדיין יושב על כסאו, למרות ההצהרה, המתבררת בדיעבד כיהירה, שאם הוא לא מחזיר את השבויים ואת גופות החיילים, הוא יחוסל. הנייה יושב על הכיסא, ליברמן על פי סקרים שונים, עלול שלא לעבור את אחוז החסימה. 

התנועה לעתיד הנגב המערבי הינה מהמעטים הזועקים את מצבו של האיזור: ''הכחשת המציאות'' - אומרים בתנועה: ''אתמול בלילה נפל כאן טיל. בפיקוד העורף מכחישים, למרות שהאפליקצייה שלהם דוברת אמת. אנחנו יודעים כי שמענו את הנפילה. בערב התפוצץ בלונפץ מעל אחד
הקיבוצים ועשרות מטענים נזרקו על הגדר. ילדים שואלים: אמא מחר יש בת ספר? אבות סוגרים חלונות במ"מד''. 

''ילדות שואלות: אמא, תתחיל מלחמה? מה נאמר להם? ממשלת ישראל מתעלמת מכם חמודים שלנו? המציאות האלימה שאנחנו סופגים היא אפילו לא ידיעה בחדשות. חיינו כקליפת השום. בדיוני הבחירות מדברים על דילים. ואנחנו שואלים: מה הפתרון שלכם לבטחון שלנו? ההתעלמות של ממשלת ישראל מאיתנו בארבע השנים האחרונות- זה לא פתרון!''.

תגובות

End of content

No more pages to load