• 30 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

פורסם קול קורא להקמת בית חולים נוסף בב''ש, ע''ש שמעון פרס

צעד נוסף להקמת בית חולים שני בבאר שבע: בימים אלה מתגבשות המסקנות לקראת הגשתן לממשלה. ביה''ח ע''ש פרס יסייע בצמצום הפערים בתחום הבריאות בדרום

דנילוביץ', עם שמעון פרס ז''ל (צילום: הדף הרשמי)

משרד הבריאות פונה להיוועצות עם בעלי עניין להקמת בית חולים ציבורי בעיר באר שבע ע”ש שמעון פרס.  בהתאם להחלטת הממשלה להקמת בית חולים בדרום הוקמה וועדת היגוי בראשות מנכ"ל משרד הבריאות שמטרתה לקדם את מכלול  ההיבטים הנוגעים להקמתו של בית חולים חדש בעיר באר שבע. 

בקידומו ובדחיפתו של סגן שר הבריאות ח”כ יעקב ליצמן מגבשת ועדת ההיגוי בימים אלו את מסקנותיה לקראת הגשתם לממשלה. 
כחלק מהליך ההקמה ובכדי להגיע לקבלת החלטה מיטבית פרסם משרד הבריאות היום פניה לבעלי עניין המעונינים במישרין לקחת חלק פעיל בהקמת ביה"ח, בין היתר אודות האפשרויות השונות להקמה והפעלה של בית חולים בר קיימא בסביבה הכלכלית המאפיינת את שוק הבריאות, כפי שמפורט במסמך הבקשה להיוועצות. 

יובהר כי המידע שיתקבל אמור לשמש לצורך סיוע בקבלת החלטות על אופן הקמת בית החולים ושיטת הפעלתו תוך בחינת החלופות ורעיונות המשיבים. הוועדה מתכוונת לבחון ולהתיחס ברצינות הראויה למידע שיוגש ולכלול אותו בגיבוש המלצותיה.

שר האוצר משה כחלון: "מדינה עם כלכלה חזקה ורפואה פורצת דרך, כמו שיש לנו במדינת ישראל, צריכה לדעת לתת את שירותי הרפואה הטובים ביותר בכל מקום בארץ. יותר מדי שנים, תושבי הדרום סובלים משירותי רפואה פחות טובים ממה שמדינת ישראל יכלה לספק להם. בניית בית חולים חדש בדרום הוא מהלך צודק שישפר את חייהם ובריאותם של תושבי הדרום, ויהיה מקור תעסוקה ומחקר משמעותי בנגב. נשקיע את כל המשאבים הדרושים להצלחת בית החולים החדש, פשוט כי איכפת לנו."

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן: ''זו בשורה היסטורית לנגב וצעד של ממש בצמצום פערים בשירותי הרפואה בפריפריה. התחלתי בקדנציה הקודמת בהקמה של בית חולים חדש באשדוד וזכינו לחנוך אותו לאחרונה. אני מאמין שבקדנציה הבאה כבר נראה בשטח בית חולים חדש הולך ונבנה בנגב''. 

מנכל משרד הבריאות משה בר סימן טוב הוסיף:  ''הקמת בית חולים זהו לא צעד פשוט. זהו מהלך אדיר שמכיל בתוכו המון מורכבויות והיבטים. הנושא מצריך שיתופי פעולה רוחביים בין עשרות גורמים, והקול קורא לציבור הוא צעד נכון בתהליך.
אני מודה לראש העיר רוביק דנילוביץ, שהוא שותף לדרך, לשר האוצר וסגן שר הבריאות שמקדמים את הנושא במרץ רב.  אני סבור שבעבודה נכונה נוכל לחנוך את בית החולים החדש בעוד כ-5 שנים''.


ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ׳:  ''זוהי בשורה חשובה לתושבי הנגב. אחרי עבודה מאומצת, יחד עם משרדי האוצר והבריאות, הגענו לרגע המיוחל שמניע באופן מעשי את הקמתו של בית החולים השני בנגב. מדובר בעוגן משמעותי, שישפיע לטובה על בריאותם של תושבי הדרום, ישפר את איכות חייהם וייתן מענה לצרכים הרפואיים שלהם. בנוסף לכך, אני רואה בכך הזדמנות גדולה לעיר באר שבע, ליצור סביב המרכז הרפואי החדש תשתית כלכלית, באמצעות קריית הביו טק המתוכננת, שתשלב חדשנות בתחום הבריאות, תמשוך אלינו חברות בינלאומיות ותשאב לכאן את ההון האנושי, שעוסק בנושאים אלה. אני מביע הערכה לממשלת ישראל ובמיוחד לשר האוצר ,משה כחלון, ולסגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, שפעלו בנחישות להקמתו של בית החולים לרווחת תושבי הדרום''.

תגובות

End of content

No more pages to load