• 01 אוקטובר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

חקלאי הנגב נערכים לעונת ההצתות, מבקשים אישור להקדים את הקציר

לא בונים על הרתעה ולא מפתחים תקוות: יו״ר מרכז מועצות האזוריות שי חג׳ג׳ פנה בבקשה דחופה לשרי החקלאות והאוצר, כדי לקדם מתווה תמיכה בחקלאים שיקדימו את הקציר, על מנת שלא לספוג את גל הצתות הצפוי בעוד כחודש

שריפה בעוטף עזה, בשנה שעברה (צילום ארכיון: חברת החשמל)

בנגב כבר לא מאמינים בהרתעה ולא בהסדרה ויודעים שעוד כחודש, עם הפסקת הגשמים, השדות שבו יבערו. בצעד יותא דופן, יו״ר מרכז מועצות האזוריות וראש מועצת מרחבים שי חג׳ג׳ שיגר פנייה דחופה לשרי החקלאות והאוצר, בבקשה לקדם מתווה תמיכה בחקלאים כדי שיקדימו את הקציר ויקצרו אותו ירוק, למספוא, במקום להמתין שיתייבש לגרעינים, וזאת כדי למנוע הצתות בשדות עד 7 ק''מ מגבול רצועת עזה. 

הדברים נאמרים על רקע המשך ההפגנות על הגדר - שרק בשבוע האחרון השתתפו בהם כ-11,000 איש ובימים האחרונים, חידוש שיגורם של בלוני חבלה, שנחתו בנתיבות ובמרחבים. 

''הפרות הסדר בגבול הרצועה, הפרחת הבלונים והנסיונות לפגוע בחיי השגרה שלנו לא נפסקו'', אומר חג'ג'. ''מזג האויר צפוי להשתנות בתוך חודש וחצי ומחובתנו לעשות הכל כדי למנוע פגיעה במוראל ובחוסן״ אומר חג׳ג׳ ומדגיש ״עלויות הכיבוי גבוהות יותר ממתווה התמיכה''. 

במכתב כתב: ''ברצועה הצמודה מרחק עד 7 ק"מ מגדר המערכת, ישנם עשרות אלפי דונם שטחי חיטה המיועדים לקציר בחודשי הקיץ, לאחר קמילת הקמה והבשלת הגרעינים. אם כך יעשה, שדות אלו יהוו מוקד לשריפות ענק שיאיימו על איכות החיים של יישובי העוטף ויהוו פגיעה אקולוגית קשה לחי ולצומח באזור.

לאור האמור לעיל, אנו פונים אליכם לגבש לאלתר ומוקדם ככל האפשר, תוכנית סיוע שתעודד את החקלאים להקדים לקצור את הקמה בקציר מוקדם וירוק למספוא למשק החלב.  מעבר לתועלת הביטחונית, עידוד החקלאים לקציר ירוק מוקדם של הקמה בעוטף, יביא לחיסכון בעלות נזקי השריפות, הקטנת הפגיעה באיכות החיים של תושבי העוטף, החוסן והקטנת הנזק המוראלי, והאקולוגי. 

להבהיר כי יש לקבל החלטות בעניין במיידי כל עוד שטחי הקמה ירוקים. דחיית החלטה בעניין עד לקמילת השדות תכשיל את המטרה''.

במהלך סבב הטרור בחודשי הקיץ נשרפו בנגב עשרות אלפי דונמים של חורש טבעי, של יערות שנטע קק''ל משך עשרות שנים וגם אלפי דונמים של חלקות חקלאיות. מלבד הנזק הסביבתי, ריחות הפיח והנזק למערכת הנשימה של התושבים, מתו גם אלפי בעלי חיים שהיו חלק ממערכת החיים באיזור. 
​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load