• 01 אוקטובר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הנערות הבדואיות פגשו בשחקנית הפלסטינית מפאודה

מפגש מרתק בתיאטרון ב''ש: נערות מאום בטין פגשו בשחקנית הישראלית-פלסטינית סמירה סרייה, המוכרת מהסדרה פאודה, מסרטי קולנוע והצגות זוכות פרסים ומפעילותה למען הלהט''ב בחברה הערבית

מפגש בתיאטרון ב''ש בין הנערות מאום בטין, לשחקנית סמירה סרייה (צילום: יח''צ)

בשבוע שעבר הגיעו נערות מאום בטין שבנגב לסיור בתיאטרון באר-שבע ולמפגש עם השחקנית סמירה סרייה, פלשתינאית ישראלית.  סמירה מוכרת לקהל הרחב  בין היתר בשל השתתפותה בסדרה ''פאודה'', אך היא פעילה גם למען נראות הקהילה הלהט''בית בחברה הפלסטינית. סמירה היא הדראג קינג הראשון בחברה הפלסטינית והשתתפה בסרטים בארץ ובגרמניה, בהם סרטים העוסקים במורכבויות של הזהות הפלסטינית-ישראלית והקהילה הלהט''בית הערבית.

המפגש התקיים במסגרת שיתוף פעולה של פרויקט שנתי שבו נערות מאום בטין, הנחשפות לעולם התיאטרון. הפרויקט נערך בשיתוף ובתמיכת שגרירות ארה"ב. הלימודים כוללים סדנאות, הרצאות, לימודי תנועה, משחק ומפגשים עם תלמידות מקבוצת המצוינות של תיאטרון באר שבע. במהלך הלימודים הנערות עובדות על יצירות אישיות פרי יצירתן ותעלנה את היצירה על במה בסוף שנה.

הנערות מאום בטין בסדנת תיאטרון עם השחקנית סמירה סרייה (צילום: יח''צ)

לשיתוף הפעולה עם הנערות מאום בטין שותפים גם בית הספר למשחק ע''ש גודמן שם הן לומדות בין השאר מפגש תנועה. לדברי הילה פז – מנהלת מחלקת חינוך ושיתוף פעולה: "זה מרגש לראות כיצד הנערות מאום בטין החיות קילומטרים ספורים מכאן שעד היום לא נחשפו לעולם התיאטרון זוכות להיפתח ולגלות עולם שלם ומרתק השיתוף פעולה עימן מתבקש לא רק משום הקירבה והשכנות אלא בצורך האמיתי לתת ביטוי על במה לתרבויות נוספות. בחברה מסורתית שעם השנים נפתחת יותר ויותר, ניכר כי הפתיחות לתרבויות כמו תיאטרון משפיעות על דרך ההתבטאות של נשים בחברה הבדואי שקולן נעדר".  

סמירה סרייה ילידת חיפה, ולה עוד 12 אחים, בוגרת לימודי סיעוד באוניברסיטה העברית, עבדה באיכילוב כמדריכה קלינית ובבית הספר לסיעוד בתל אביב. היא זכתה בלא מעט פרסי תיאטרון, בהם פרס תיאטרון עכו ופעילה למען זכויות אדן וזכויות הלהט''ב ויצירת אלטרנטיבה  א-פוליטית ולא ממוסחרת, למצעד הגאווה בתל אביב. 

תגובות

End of content

No more pages to load