• 29 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''סגן שר הבריאות מונע יצירת משבר - משיקולים קואליציוניים''

יו''ר מפלגת גשר, אורלי לוי-אבקסיס ביקרה היום בבאר שבע, נפגשה עם רופאים בסורוקה, בני נוער באוניברסיטה וערכה מפגש עם תושבים במתנ''ס רמות

אורלי לוי אבקסיס (צילום: יח''צ)

מאת: משה פריאל, כתבנו הפרלמנטרי

יו"ר מפלגת "גשר" חברת הכנסת לשעבר אורלי לוי אבקסיס קיימה הערב, שלישי, אספת בחירות במתנ"ס רמות בבאר שבע. בין היתר, היא התייחסה למצב העגום במערכת הבריאות בכלל ובנגב בפרט, על רקע הנתונים הקשים שפרסם סגן שר הבריאות לאחרונה, על פיהם בנגב תוחלת החיים נמוכה יותר, ישנה יותר תחלואה בסכרת, אחוז גבוה של מעשנים, של בעלי משקל עודף וחולים בסרטן, לצד נגישות נמוכה יותר לרפואה: "ביקרתי היום בסורוקה ובשיחה שהייתה לי עם אחד הרופאים הבכירים הוא נשמע נואש ממה שקורה. יש לי יחסים מאוד טובים עם סגן השר ליצמן  שמשתדל  לעזור אולם משבר קואליציוני סביב נושא זה לא יקרה במשמרת שלו, בשל התחייבויות קואליציוניות''. 

לוי-אבקסיס השתתפה היום בכנס המועצה לשלום הילד שנערך בבאר שבע: ''דיברתי על המדינה שאני רוצה לחיות בה: מדינה שבה כל ילדה וילד ידעו, בתוך תוכם, שיש להם את היכולת והאפשרות לממש את כשרונם ושאיפותיהם. זהו בתמצית המושג שוויון הזדמנויות מהותי וזהו האתגר המשמעותי ביותר שלנו כחברה''.

היא סיירה גם בפגייה בסורוקה: ''כאחות לאם לתאומות פגות, אני מכירה מקרוב את הדילמות והקשיים שמלווים אירוע של לידה כזו. חוק חופשת לידה בתשלום בגין אשפוז ילוד שהעברתי יחד עם המודל לשיפור תנאי הפגיות כבר מאפשרים להורים לפגים התמודדות קלה יותר. הצעד הבא שלנו עבורם יהיה להקים בנק חלב אם בפיקוח המדינה - משום שחלב אם הוא תרופה מצילת חיים לפגים''.

בתום מפגש עם בוחרים במתנ''ס רמות אמרה: ''אנחנו בלב מערכת בחירות מוזרה, שבה השחקנים הראשיים מתעלמים מהציבור ומציגים בפניו מצג שווא - במקום לתת תשובות אמיתיות לבעיות הקשות המטרידות אותו. הם ימשיכו להתחרות במי יותר ימין/שמאל ואנחנו נמשיך לדבר על החיים האמיתיים שלנו כאן. ביום הבוחר הציבור יזכור מי עסק בו - ומי בעצמו''.

הכנס נערך מול אולם מלא. בין היתר, היא התייחסה לנושא הדיור הציבורי, ש כל כך פגוע בתושבי באר שבע שידם אינה משגת לרכוש דירה: "יש מחסור בדיור ציבורי. זוגות צעירים נאלצים לשלם שכירות לבעלי בתים כי הדיור הציבורי לא בהישג יד". במשך כמה שנים היא ניסתה להוביל הצעת חוק לאפשר מימון של 90 אחוזים בקניית הדירה באמצעות משכנתא. בקדנציה הנוכחית הצליחה להביא את הצעתה עד לקריאה הטרומית ,אך ברגע האחרון הוחלט לא להצביע עליה.

תגובות

End of content

No more pages to load