• 07 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

אורחים במכללה הטכנולוגית

במכללה הטכנולוגית באר שבע התקיים החודש מפגש מיוחד של מנהלי המכללות להנדסאים בארץ יחד עם הממונה על התעסוקה במשרד העבודה הרווחה והשירותים החברתיים, מר מרדכי אלישע ומנהלת מה"ט – הגב' תאיר איפרגן

מסיירים במכללה (קרדיט: המכללה הטכנולוגית)

בפתח הביקור ציין אלישע את הרמה הגבוהה של תשתיות ההוראה במכללה – המעבדות, המתקנים הטכנולוגיים והכיתות בהן מתקיימים הלימודים. הנהלת המכללה בראשותו של המנכ"ל דב פ.תמיר  סקרה בפני נציגי הממשלה והמכללות השונות את הפעילויות המגוונות המתבצעות במכללה, בדגש על הפרויקטים והתוכניות המיוחדות.

לאחר הסקירה על פעילות המכללה התקיים שיח פתוח בין כל נציגי המכללות בנושא התמודדות עם יישום הרפורמה הממשלתית במערכת ההשכלה הטכנולוגית בישראל. בדיון עלו מספר נקודות חשובות שהאירו בעיות ייחודיות שנוצרו כתוצאה מהחלטות ממשלה שהתקבלו. בין הנושאים שעלו – הצורך בתמרוץ הנדסאים, חיזוק רמת ההוראה, הנגשת הלימודים באמצעות גיבוש מענים מותאמים ומתוקצבים לבעלי צרכים מיוחדים ותוכניות ייחודיות לתגבור לימודי שפות לסטודנטים מהחברה הלא יהודית. המשנה למנכ"ל המכללה המשמש גם כמרכז פורום המכללות הטכנולוגיות, יעקב דור עדכן לגבי מהלכים משותפים שהמכללות מקדמות בחלק מההיבטים הקשורים לרפורמה.

השיח הפתוח בין נציגי המכללות (קרדיט: המכללה הטכנולוגית)

בתגובה לדברים שעלו הסכימו אלישע ואיפרגן על הצורך בחיזוק ההנדסאים, בין היתר באמצעות פעילות מיתוג ארצית למקצוע ההנדסאי  שכבר בקרוב תעלה לאוויר ובניית חבילת תמריצים ייחודית . השניים הבהירו כי הדברים נבחנים כעת בצוותים משותפים וכי ישנה חשיבה יצירתית ומעמיקה כיצד למצוא את הפתרונות הנכונים והמתאימים.

במהלך הדיון הובהר כי יש צורך אמיתי בהנדסאים איכותיים במשק וכי יש לחזק הוראה איכותית לכוח אדם מתאים על מנת לענות על הצורך.

מרדכי אלישע : "תודה רבה על האירוח המרשים, התרשמתי מהיכולות הגבוהות של המכללה ומעבודותיה. יוזמה של האנשים והמוטיבציה להוביל דורות של הנדסאים לעולם התעסוקה בהצלחה, בפריון גבוה,  ישר כוח ענק".

תאיר איפרגן : "תודה על אירוח מקצועי, מלמד, מרשים ומלא חזון. המשיכו לצמוח, להשתפר, להתקדם ולשאוף גבוה. מאמינה ביכולתנו המשותפות לקדם את ההשכלה הטכנולוגית במדינת ישראל לטובת הפרט והמשק, יישר כוח".


תגובות

End of content

No more pages to load