• 09 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

כבוד לב''ש במוזיאון הלובר: האנדרטה ומוסיקה של דויד פרץ

''אנדרטה'', יצירתו של שמעון בוקשטיין, עם מוסיקה של דויד פרץ, צולמה בפסלו של דני קרוון בכניסה לב''ש, עם מוזיקה של יוצר באר שבעי הגיעה לגמר בתחרות שנערכה באחד המוזיאונים החשובים בעולם. צפו ביצירה

היצירה ''אנדרטה'', הגיעה לגמר בתחרות היוקרתית (צילום מסך)

הכרה בלתי רגילה לעיר באר שבע, לאתריה וליוצריה, בתחרות שנערכה במוזיאון הלובר היוקרתי בפריז. היצירה ''אנדרטה'' הייתה אחת המועמדות בתחרות הוידאו-ארט NOW YOU SEE ME, בה נוטלים חלק יוצרים מכל העולם. בראש חבר השופטים עמד הפסל הבריטי הנודע סר אניש קאפור, מי שנחשב לאחד האמנים המובילים במאה ה-21. 

פריז מוציאה ממבקריה את הרגש הצרפתי. דויד פרץ בצילום מקסים של ענת שולמן פרץ בעת הביקור (צילום: פייסבוק)​​​​​​​

התחרות מבקשת להביא לתודעת הקהל יצירות אמנות הנמצאות במרחב הציבורי, בין היתר ביצירות וידאו, בסרטים קצרים. לדברי עורכי התחרות, היקף החשיפה של הציבור ליצירות במרחב הציבורי הינה פי 1000 בהשוואה ליצירות במוזיאונים. בתחרות השנה התמודדו 100 סרטים מרחבי העולם, כאשר היצירה ''אנדרטה'' הייתה בין חמש הפינליסטיות וחביבת הקהל וזכתה למחיאות כפיים ממושכות. 

רגע לפני התחרות: דויד פרץ, שמעון בוקשטיין ויוקו ימזאיזקה במוזיאון הלובר (צילום: פייסבוק)

''אנדרטה'' הינה עבודת וידאו ארט שנוצרה בהשראת ״אנדרטת חטיבת הנגב״, פסלו של דני קרוון המוצב בחלקה הצפוני של באר שבע. שמעון בוקשטיין יצר את העבודה יחד עם יוקו אימזאיקי, רקדנית יפנית המתגוררת ויוצרת במצפה רמון,  למוזיקה של דויד פרץ שנכתבה בהשראת הפסל, סמלה של העיר באר שבע, שנחנך בשנת 1968.

היוצרים כולם נסעו למוזיאון היוקרתי בצרפת, לחתרות הנערכת אחת לשנתיים. שמעון בוקשטיין הוא זה שהגיש את הסרט לתחרות. ''מוזיאון הלובר אירח אותנו, זכינו לתשואות רמות כשעלינו לבמה'', מספר בשיחה מפריז דויד פרץ. ''פגשנו את היוצרים מכל העולם שהשתתפו בתחרות''. 

וידאו: חלק מהיצירה, בסרטון שהשתתף בתחרות (מתוך עמוד הפייסבוק של שמעון בוקשטיין)


קרדיטים:

אנדרטה, יצירתו של שמעון בוקשטיין. פסלו של דני קרוון.  אוצרת: נוע קרוון. ריקוד - יוקו אימזאיקה. מוזיקה: - דויד פרץ. צילום אוויר דמיאן דופרסנה Damien Dufresne. במאי עריכה: עזרי קידר. אפקטים: רובין גרונוול Robin Grönöl.

תגובות

End of content

No more pages to load