• 09 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בתום דיון בבית המשפט העליון: פעילי דרך חדשה יקבלו את שכרם

אמנם הבחירות לרשויות המקומיות נערכו לפני כמה חודשים, אך חלק מפעילי המפלגות טרם קיבלו את שכרם, בהם פעילי וספקי דרך חדשה. ביהמ''ש העליון קיבל היום את עמדתו של רוה''ע ב''ש והמדינה תעביר את כספי המימון

פסיקת בית המשפט תאפשר העברת התשלום (צילום המחשה: QUINCE MEDIA / PIXABAY)

הבחירות לרשויות המקומיות הסתיימו לפני חודשים, אבל חלק מהעובדים טרם קיבל תשלום. למערכת ברנז'ה NEWS הגיעו תלונות רבות של בני נוער, שעבדו ברשימות השונות. נושא מימון הרשימות בבחירות המקומיות נתון לפיקוח ובקרה מחמירים. אמות המידה לתקצוב ברורות וכך גם דרכי ואופן התשלום. 

אחת הרשימות שטרם שילמה לכל הפעילים, הינה דרך חדשה, של ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', מה שעורר תמיהה ולא מעט שיח ברשתות. כל אותה עת, פעל דנילוביץ' לפתרון העניין. בשבוע הבא, בשעה טובה, הם אמורים לקבל את התשלום. 

בית המשפט העליון קיבל את בקשת ראש העיר באר-שבע רוביק דנילוביץ': המדינה תעביר במידיית כספי מימון המפלגות שיאפשרו תשלום לעובדים ולספקים מטעם רשימת "דרך חדשה בראשות רוביק דנילוביץ'", שעבדו בבחירות.  פירוש הדבר שלפחות העובדים והספקים של רשימת "דרך חדשה" יקבלו את המשכורות והתשלומים. ברשימות אחרות תשלום השכר עבור יום העבודה עדיין לא הועבר לחלק מהפעילים, בהם בני נוער רבים, סטודנטים ומי שעבדו שעות ארוכות בקלפיות ובשטח.

בדיון שנערך היום בבית המשפט העליון, בהרכב של שלושה שופטים, בעתירה שהגיש ראש העיר באר שבע רוביק דנילוביץ' כנגד המדינה - קיבל בית המשפט את בקשת דנילוביץ' והמדינה תעביר ללא דיחוי חמישים אחוז מכספי המימון לה זכאית "דרך חדשה", בעקבות תוצאות הבחירות.

סכום זה יאפשר תשלום מידי כבר במהלך השבוע הבא, לאחר שהכסף יתקבל בחשבון הרשימה, לעובדים שעבדו מטעם "דרך חדשה" בבחירות ולספקים ונותני השירותים. בדבריו של עו"ד דני אליגון, המייצג את רשימת "דרך חדשה" ומגיש העתירה בשם דנילוביץ', הדגיש כי ראש העיר וחברי הרשימה רואים בתשלום לעובדים ולספקים כחשוב ביותר וכי חשים צער רב על העיכוב, מתנצלים על כך ומודים על ההבנה שגילו העובדים והספקים. עוד ציין עו"ד אליגון, כי גם הבנק וגם הנחיות משרד הפנים לעניין הבחירות מנעו מדנילוביץ' לקחת הלוואה לתשלום עבור העובדים והספקים. העובדים והספקים עודכנו לפני זמן קצר במסרון בבשורה זו וכי כבר בשבוע הבא יוזמנו לקחת את המחאות.

תגובות

End of content

No more pages to load