• 04 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הקפה של הבוקר לא טעים לכם? יכול להיות שהוא מזויף

משמר הגבול פשט על בית קלייה במושב זמרת שעסק בזיוף מותג מוכר של קפה תורכי. 2 מהחשודים כבר נתפסו על עבירה דומה לפני כשנה

תורכי מזויף במושב (צילום: מג''ב)

מכונות לקלייה, טחינה ואריזה וטונות של פולי קפה נמצאו אמש בפשיטת בלשי משמר הגבול של משטרת ישראל על מחסן במושב זימרת בו איתרו מפעל לזיוף אחד ממותגי הקפה המובלים במדינה. הבוקר ככל הנראה כבר תכננו החשודים למכור את שקיות הקפה המזויף.

מידע מודיעיני הוביל אמש את בלשי מג"ב לחיפוש במשק במושב זימרת שבמועצה האזורית שדות נגב. השוטרים שחיפשו במחסן במשק איתרו מפעל לייצור וזיוף קפה ממותג מוכר. בפשיטה על המחסן אותרו 3 חשודים מתוכם שני חשודים שנעצרו בחודש מרץ אשתקד בחשד לזיוף וייצור של אותו מותג הקפה במפעל לא חוקי שהקימו במושב הודיה. נגד השניים עוד מתנהל הליך פלילי על החשדות מאשתקד. 

על פי החשד השניים חברו לחשוד השלישי, תושב המועצה האזורית שדות נגב, בעל המפעל המייבא כחוק פולי קפה לייצור מותג פרטי של קפה. יחד שלושתם על פי החשד ייצרו וזייפו בניגוד לחוק את המותג המוכר במטרה למכור את שקיות הקפה לחנויות. 

בחיפוש במפעל נמצאו מכונות לקלייה, טחינה ואריזה של קפה בשווי של מאות אלפי שקלים, מאות ק"ג של קפה טחון לפני אריזה, טונות של פולי קפה שיובאו מחו"ל ואלפי שקיות מזויפות של מותג הקפה המוכר. 

המותג שזוייף (צילום: מג''ב)​​​​​​​

כאמור הציוד הוחרם ו- 3 החשודים, תושב המועצה שדות נגב בשנות ה- 50 לחייו ושני החשודים הנוספים תושבי אשדוד ואשקלון בשנות ה- 40 לחייהם נעצרו והיום הוארך מעצרם בבית משפט השלום באשקלון בשלושה ימים עד יום חמישי. 

מדובר בפעם השנייה השנה שבמשמר הגבול פושטים על מפעל לזיוף קפה ומסכלים שיווק של אלפי שקיות קפה מזויפות של מותג מוכר. בנוסף מדגישים במשטרה כי יחד עם ארגוני האכיפה השונים מתבצעת פעילות שוטפת יום יומית למניעת זיופים בתעשיית המזון ולמעצר העבריינים בתחום.

תגובות

End of content

No more pages to load