• 29 יולי 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

באר שבע מנציחה את אילן רמון ומציינת 50 שנה לנחיתת האדם על הירח

שני אירועים מעניינים, לכל המשפחה, בפארק קרסו למדע ובמרכז רמון באוניברסיטת בן גוריון, יציינו יובל לנחיתת אפולו 11 על הירח ואת הנצחת זכרו של האסטרונאוט אילן רמון

מרכז אילן רמון באוניברסיטת בן גוריון (צילום: מרכז החלל הישראלי)

ב-2019 מציינים 50 שנה לנחיתת האדם על הירח - ברחבי העולם ובבאר שבע. שבוע החלל הישראלי בבאר שבע מציע אירועים ייחודיים לכל המשפחה, ללא עלות ובהם: מסע חווייתי בשמי הלילה בעזרת הפלנטריום והטלסקופ וכן תחנות יצירה לצעירים ומבוגרים, והילדים ייהנו מלהטביע את רגלם על הדמיית פני השטח של הירח, ממש כמו טביעות הרגליים המפורסמות של האסטרונאוטים ממשימת אפולו 11.

באז אולדרין על הירח (צילום: NASA / נחלת הכלל)

עוד בתכנית: מופע מדעי והסבר על מקורות אור מגוונים, סדנת בנייה של רכב ירח בעקבות פעילות SpaceIL, סדנא על מעליות החלל העתידיות, סדנת מדידת טמפרטורות בחלל, שימוש במדפסות תלת מימדיות בתחנת חלל ועוד. הפעילויות יתקיימו במגוון מוקדים בעיר ובהם מרכז אילן רמון באוני' בן- גוריון בנגב, ב-27.1, החל מהשעה 16:00 וכן בפארק קרסו למדע, בימים 30-31.1, החל מהשעה 16:00. 

הקלטת הוידאו המקורית של נחיתת האדם הראשון על הירח, 1969 (צילום: NASA / נחלת הכלל)
​​​​​​​

שר המדע והטכנולוגיה, אופיר אקוניס: "השנה, לראשונה, אותנו מוצאים את הפעילויות ליישובים וערים בכל רחבי הארץ – בחינם! במגוון רחב של פעילויות נחשוף כמה שיותר ישראלים לפעילות הענפה של תעשיית החלל הישראלית. במהלך השבוע נעודד קהלים צעירים למפגש לכל תחומי המדע והטכנולוגיה כדי לקרב אותם לתחומים אלה ולתוך העושר הבא". 

פארק קרסו למדע (צילום: יח''צ)

בין המיצגים בשבוע זה: הדמית הנחיתה על הירח- שחזור היסטורי של הנחיתה במהלכו יצפו הצופים בהנחתה של דגם רכב חלל על ידי סימולטור – בשעה שמצלמה ייחודית תצלם את נקודת המבט מתוך רכב אל פני החלל ותוקרן ע"ג מסך; פעילות אינטראקטיבית מדעית בה יוכלו ילדים לחוות בעצמם כיצד נוצרים מכתשים על גבי הירח; תערוכת "המסע מכדור הארץ אל הירח" – שתופק במיוחד לשבוע זה ותסקור באופן כרונולוגי את חקר הירח מההיבט המדעי ועוד.

שבוע החלל הישראלי כולל שפע פעילויות לכל המשפחה. אירועי השבוע, מתקיימים מדי שנה להנצחת האסטרונאוט הישראלי הראשון, אילן רמון. באמצעות אירועים אלה, מקדמת סוכנות החלל במשרד המדע והטכנולוגיה את המודעות לפעילות ישראל בתחום חקר החלל, מייצרת הזדמנות לחינוך לנושא של חקר החלל בקרב קהל רחב ומקנה אפשרות עבור צעירים ומשפחותיהם להיחשף לתחום שהולך ונעשה רלוונטי יותר עבור כלל האוכלוסייה עם ההתקדמות הטכנולוגית והבנת חשיבותו של חקר החלל והתפתחות המדע לצרכי האנושות.

תגובות

End of content

No more pages to load