• 13 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

גנבו לכם את גלגלי הרכב בימים האחרונים? תמצאו אותם, אולי, בפזורה

המשטרה עצרה 3 תושבי הפזורה שככל הנראה קשורים למכת גנבות חלקי רכב בימים האחרונים. הנזק בעלי הרכבים רב, הרווח של הגנבים הסוחרים בחלקים מעולה, אבל עכשיו הם במעצר

גם בחניית נכים: חלק מכלי הרכב שנפרצו השבוע (צילום: דוברות המשטרה)

גנבו לכם את הגלגלים של הרכבס או חלקי רכב בימים האחרונים? יכול להיות הגנבים נתפסו: כחלק מפעילות משטרתית ממוקדת נעצרו שלושה חשודים תושבי הפזורה הבדואית בנגב, בחשד לגניבת חלקי רכב וגלגלי רכב. במשטרת ישראל נפתחה חקירה סמויה בנושא גניבת חלקי רכב וגלגלי רכב בעיר באר שבע. בימים האחרונים ארעו גניבות רבות מכלי רכב. השבוע, בערב אחד, נפרצו מספר רכבים שחנו ברחוב משה קהירי בשכונת נחל עשן, אבל לא רק: כלי רכב, בהם רכבי נכים, נפרצו בחניונים ציבוריים, בהם חניון רכבת צפון, בשכונה ג'. 

בעקבות מכת הגניבות, שוטרים סמויים נפרסו ברחבי העיר באר שבע, וביום שני, בשעת ערב, הבחינו השוטרים בשלוש דמויות מעוררות חשד שפרצו לרכב והחלו בפירוק גלגליו. הגנבים נעצרו על חם. עם התקדמות החקירה עלה כי החשודים הגיעו לכלי רכב שהוחנו בעיקר בחניונים ציבוריים, וללא הבחנה, פירקו את גלגליהם ומכרו לפנצריות ביישוב סמוך בסכום של מאות שקלים עבור ערכה (סט) של  4 גלגלים. באחד המקרים אף ניסו לבצע רכישה עם כרטיס חיוב אותו על פי החשד גנבו מאחד מכלי הרכב ובהתעורר חשדו של המוכר עזבו את החנות ובמקום זאת נסעו ותדלקו בו את רכבם.

מעצרם של החשודים, תושבי הפזורה הבדואית כבני 25, הוארך בבימ"ש והיום יובאו פעם נוספת לדיון בפני בימ"ש השלום בבאר שבע.  "בטחון רכושו של הציבור הוא בראש סדר העדיפויות של משטרת ישראל וככזה היא פועלת באופן גלוי וסמוי למען מרקם החיים התקין והרחקתם מהמרחב הציבורי של אלו המאיימים לפגוע בו", אומרים במשטרה.

הפגיעה הכלכלית בבעלי הרכבים ניכרת: מחיר סט גלגלים נאמד באלפי שקלים, אך בניכוי ההשתתפות העצמית, בעלי כלי הרכב צריכים לממן מכיסם כמעט את כל מחיר הנזק. מכת גניבות רכב וחלקי רכב היא האחת התופעות הממררות את חיי התושבים. 

תגובות

End of content

No more pages to load