• 09 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

לילה מתוח בדרום: צה''ל הפציץ בעזה, דיווח על הרוגים בחמאס

בעוטף עזה ישנים הלילה בממ''דים אחרי יום מתוח במיוחד: קצין צה''ל נפגע מירי צלף וקסדתו מנעה אסון, פלסטיני נהרג בהפצצת עמדת חמאס, צה''ל תוקף הערב ברצועה, במה שנראה לילה מתוח מאוד

צה''ל מפציץ עמדת חמאס, בתקרית נהרג איש חמאס (צילום: רץ ברשתות פלסטיניות)

בעוטף עזה תושבים החליטו הלילה, שלישי, לישון בממ''דים, אחרי יום של עימותים וניסיונות פיגוע בגבול הרצוע, במהלכם נפצע חייל צה''ל מירי צלף עזתי. הקסדה שעל ראשו הצילה את חייו. בצה''ל מעריכים הערב, כי אם הכדור היה מצליח לחדור את הקסדה ולפגוע בחייל - הערב המצב היה אחר לגמרי. במהלך היום היו ניסיונות לפגע בירי על חיילי צה''ל. בין היתר, היו תקריות בגזרת דרום הרצועה וצפון הרצועה. חיל האוויר תוקף בערב בעזה, כך מדווחים מקורות פלסטיניים. 

הפצצת עמדת חמאס: צילום שפורסם בתקשורת הפלסטינית ותיעוד שפרסם דובר צה''ל (מקור: טוויטר)
​​​​​​​


מדובר בהסלמה חמורה, איתות מצד חמאס שהוא מבקש להסלים את השטח. הערב, בעקבות התקריות של היממה האחרונה, החליט ראש הממשלה, בנינמין נתניהו, שלא לאשר את העברת הכספים הקטאריים. החלטה זו של ראש הממשלה מעלה את מפלס החרדה ביישובי העוטף ובנגב, וחשש לירי רקטות. פיקוד העורף או דובר צה''ל לא פרסמו הערב הנחיות בדבר שינוי השיגרה בדרום, אך עדי ראיה בעוטף עזה מספרים הערב לברנז'ה NEWS, כי כבישים מסוימים בעוטף ושטחים סמוכי גדר, הוכרזו שטח סגור. 

תיעוד הפצצת צה''ל בעזה (מקור: רשתות פלסטיניות)
​​​​​​​

האתר הפלסטיני ''עזה עכשיו'' מדווח הערב, סמוך לשעה 22:19, על ''תקיפות אלימות והפצצות של חיל האוויר הישראלי''. הערב מכונסים בעזה הפלגים הפלסטינים על מנת ''להחליט על תגובה לתוקפנות הישראלית''. בתקשורת הפלסטינית התייחסו היום בלגלוג להחלטה למנוע העברת כספים הביאו ביטחון כי תגובת הפלגים בירי על ישראל תשחרר את הכסף במהרה. 

מפלס החרדה הערב ביישובים בעוטף רבה, במיוחד אחרי שפיקוד העורף החליט למנוע את הגישה של אפליקציות חיצוניות דוגמת צבע אדום, לקובץ ההתרעות של פיקוד העורף, מה שמאלץ את התושבים להשתמש ביישומון של פיקוד העורף, שהוא מוגבל מאד בהגדרות שלו. בערב שכזה, התושבים מתעדכנים בעיקר דרך התקשורת ובאמצעות קבוצות הוואצאפ, מצב שהוא בלתי נסבל במציאות המתוחה של הנגב.

דובר צה''ל פרסם הערב הודעה על פיה ''בהמשך לדיווח הקודם, מתחקיר ראשוני בשטח עולה כי במהלך הפרת סדר שכללה יידוי אבנים מחבל פתח באש לעבר לוחמי צה"ל. כדור פגע בקסדת קצין צה״ל שפעל בנקודה. הקצין נפצע באורח קל ופונה לקבלת טיפול רפואי בבית חולים. בנוסף, חמישה חשודים התקרבו לגדר המערכת בדרום רצועת עזה. שניים מהחשודים חצו לשטח ישראל וחזרו מיד לשטח הרצועה''.

''טנק של צה"ל תקף עמדת תצפית של ארגון הטרור חמאס לאחר שבמהלך הפרת סדר בדרום רצועת עזה, שכללה יידוי אבנים לעבר כוחות צה"ל, נפצע קצין באורח קל. נסיבות הפציעה בבדיקה''.

עידכון, 23:51: דובר צה"ל מוסר כי הלילה (ג'), תקפו מטוסי קרב של צה"ל מספר יעדי טרור במחנה צבאי של ארגון הטרור חמאס בצפון רצועת עזה. התקיפה בוצעה בהמשך לתקיפות צה"ל במהלך היום ובתגובה לאירועי הירי שבוצעו נגד כוחותינו. צה״ל רואה בארגון הטרור חמאס האחראי הבלעדי למתרחש ברצועת עזה וממנה. צה״ל ערוך ומוכן לפעול נגד כל פעולת טרור מרצועת עזה ונחוש להגן על אזרחי מדינת ישראל.

תגובות

End of content

No more pages to load