• 13 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

פורום ציוני דתי יבחן איך להשאיר בב''ש משפחות צעירות

המפגש, ביוזמת בית מוריה, בהשתתפות נשות אמונה, חברי בני עקיבא ופעילים מהציונות הדתית, יבחן כיצד לקדם את ענייניהם של המשפחות מהזרם הדתי לאומי, על מנת שיישארו לחיות בב''ש

מפגש הפעילים (צילום: בית מוריה)

מפגש בין חברי ארגונים ציונים-דתיים מבאר שבע, במטרה להקים פורום ראשון מסוגו של הציונות הדתית בעיר. המטרה הראשית של הפורום: ליצור קהילה תומכת לציבור הדתי לאומי בבאר שבע והסביבה, בדגש על הקהילה הצעירה.

במפגש שהתקיים השבוע במתנ"ס עמותת בית מוריה בבאר שבע נפגשו נציגי ארגונים, עמותות ומוסדות של הציונות הדתית בבאר שבע. את המפגש יזמו בעמותת בית מוריה והשתתפו בו נציגי נשות אמונה, בני עקיבא, קהילות שכונתיות בעיר, בתי ספר וישיבות.

בפגישה הוחלט על ידי הנציגים על הקמת פורום ציונות דתית בעיר שיוכל להוות מרכז לכלל הקהילות השונות ולרכז נושאים שעולים על סדר היום הדתי-לאומי. אחד האתגרים איתם הפורום יתמודד בשלב הראשון הוא נושא השארת משפחות צעירות בבאר שבע על ידי דאגה לחינוך ותרבות לקהל זה. פורום זה יוכל להוות גם נציגות של הקהל הדתי-לאומי מול גורמי העירייה, כגוף מאוחד בעל ערכים דומים.

טוהר צוברה, רכזת הפורום מטעם עמותת בית מוריה בבאר שבע, ציינה: המטרה שלנו הייתה לכנס את אנשי הקהילות ונציגי המוסדות של הציבור הדתי לאומי כדי ליצור שיח ושיתוף פעולה. במהלך הדיון העלינו הרבה אתגרים המשותפים לציבור שלנו ובעיקרם קליטה של משפחות צעירות, קשר בין הקהילות, מוסדות חינוך משותפים, אופק ועתיד משותפים לציבור הדתי ואירועי תרבות. כל אלה בעצם גורמים שביכולתם להשאיר משפחות צעירות בעיר.

"זו הייתה הפגישה הראשונה של חברי הפורום ולאחר שכל הנוכחים הביעו רצון להמשיך את קיומו אני מקווה שנוכל להוביל שינוי עבור הציבור הדתי-לאומי בנושאים החשובים לנו".

תגובות

End of content

No more pages to load