• 04 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

תושבי הנגב רותחים מזעם: פיקוד העורף חסם את אפליקציית ''צבע אדום''

''יש לי תחושה שבאותה מידה הפקע"ר לא מבין כמה האפליקציה "צבע-אדום" היא מצילת חיים עבורנו, וכמה האפליקציה שלהם לא רלוונטית'', אומרת תושבת אשכול. פיקוד העורף פרסם הבוקר הסבר, התושבים לא השתכנעו

אפליקציית צבע אדום (צילום מסך)

פיקוד העורף חסם מאפליקציית ''צבע אדום'', המתריעה בזמן אמת על אזעקות, הגישה לקובץ האזעקות. כתוצאה מכך, ההאפליקציה, הפופולרית מאוד בנגב, אינה פעילה עוד. פיקוד העורף פרסם הבוקר הודעה בעמוד הפייסבוק שלו, בה הסביר כי הוא מונע את הגישה לקובץ ''בגלל תקלות באפליקציה''.  ככל שזכור, דווקא האפליקציה צבע אדום פעלה באופן מדויק. 

בזמן חירום, האפליקציה מספקת התרעה לא רק לשוהים בשטח המוזעק, אלא שניתן להגדיר אותה כך, שתקראה התרעות בכל הארץ או בגזרות מסויימות. הורים רבים לילדים בעוטף עזה עובדים מחוץ לעוטף. בבאר שבע קרה לא אחת, שהיו פערי אעזקה וזו לא נשמעה בעת שיגור רקטות למרחב. 

אפליקציית צבע אדום אינה פעילה עוד (צילום: דני בלר)

בתנועה לעתיד הנגב המערבי, שהפכה למי שמעדכנת את התושבים בזמן אמת, במקום הרשויות, הביעו הערב כעס על ביטול הגישה לקובץ. 

הערב הכעס בדרום הוא רב.  לילך נפתליהו אנקר, תושבת אשכול, אמרה כי "אני לא יודעת מה עומד מאחורי החלטות הפקע"ר ואני רוצה להאמין שיש סיבה טובה להשבתת מערכת "צבע אדום". אך יש לי תחושה שבאותה מידה הפקע"ר לא מבין כמה האפליקציה "צבע-אדום" היא מצילת חיים עבורנו, וכמה האפליקציה שלהם לא רלוונטית''.

''לפני מספר שבועות, באותו היום שהושבתו הלימודים, ישבנו על הדשא הורים עם ילדים קטנים ותינוקות. פתאום קפצה התרעה שיש צבע אדום בכרם שלום. תוך רגע 5 משפחות הצליחו לזנק כל אחת לביתה - וחצי דקה אחרי כבר הגיע מטח קסאמים על נירים.
מבחינתו אפליקציית צבע אדום מצילה חיים במציאות שבה יש לנו עד 10 שניות התגוננות. אנחנו מרגישים שהצעד של פק"ער הוא מסכן חיים ומוסיף לתחושות הקשות שהן גם ככה הפכו להיות חלק משגרת חיינו'', כתבה.

''באפליקצייה של הפק"ער אי אפשר להכניס ישובים נוספים מסביבי. זה בדיוק הצעד מציל החיים - לדעת שיש בישובים בעוטף צבע אדום לרוב יצביע על כך שאנחנו הבאים בתור. וזה נותן לנו זמן להגיע למחסה.  החלטת פקע"ר השאירה הרבה תושבים כעוסים ומתוסכלים ברגעים אלה ממש."

פיקוד העורף לא סיפק הסבר להחלטה התמוהה. הערב נתפחה עצומה אינטרנטית לבקש את החזרת הגישה לאפליקציה בקישור הזה.

הבוקר, שישי, פיקוד העורף פרסם הודעה בעמוד הפייסבוק שלו על פיה: ''לאחרונה, התקבלו תלונות מאזרחים על כך שהופצו התרעות שגויות והתרעות שווא אשר בלבלו את המשתמשים, זאת עקב תקלות טכניות במערכות הפרטיות אשר אינן באחריות ובשליטת פיקוד העורף. נוסיף, שגם כאשר מערכות אלו מתפקדות באופן תקין ישנו עיכוב בזמן הפצת ההתרעה מעצם אופן החיבור.
לאור הסיבות והשיקולים הנ"ל, הוחלט בפיקוד העורף למנוע את אפשרות הגישה לקובץ ההתרעות המפורסם באתר.
נדגיש כי לפיקוד העורף אפליקציה רשמית למתן התרעות בזמן אמת באופן ממוקד ואמין, ולכן מומלץ להשתמש באפליקציה זו כאמצעי התרעה נוסף''.

אולם, בכל הסבבים האחרונים, דווקא האפליקציה ''צבע אדום'' הייתה המדוייקת והעדכנית ביותר ולא זכורות תקלות או איחורים. 

תגובות

End of content

No more pages to load