• 29 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

סמיכות מקרים או תופעה? חיילים בגדוד הסיור הבדואי סחרו בסמים ונשק

חיילים בגדוד הסיור הבדואי נתפסו מוכרים נשק, תחמושת וסמים לגורמים עברייניים ונשפטו לעונשי מאסר. דובר צה''ל: ''יחידת הסיור המדברית הינה יחידה מבצעית לוחמת הלוקחת חלק מרכזי במשימת ההגנה בגבול רצועת עזה'

חייל בגדס''ר (צילום ארכיון: דובר צה''ל, המצולם אינו קשור לכתבה)

שני לוחמים בגדוד הסיור הבדואי, שאחד מהם אף קיבל עיטור ''חייל מצטיין'', נשפטו לתקופות מאסר ארוכות, וחייל שלישי עצור  בעקבות שלושה מקרי פשיעה חמורה של סחר בסמים ובנשק. צה''ל ערך שיחות עם חיילי הגדוד והסביר להם כי מעשים כאלה אינם עולים בקנה אחד עם ערכי היחידה. 

המקרה הראשון אירע בנובמבר: לוחם ביחידה הטמין בכניסה לבסיסו  בגבול רצועת עזה חמש מחסניות מלאות, הזמין למקום עבריין, על מנת למכור לו את התחמושת. כאשר העבריין הגיע לכניסה לבסיס, הלוחם יצא לעברו. מפקדו חשד בו ואסר עליו לצאת. הלוחם הסביר  כי ההעבריין הגיע להביא לו סיגריות,  יצא, העביר לו את התחמושת. מפקד הפלוגה תפס אותו ''על חם''. הלוחם נעצר ואיים על מפקד הפלוגה, בין היתר במשפטים "אגנוב את כל הבסיס", ו"אפגוש אותך בתחנה המרכזית".

נגד החייל הוגש כתב אישום הכולל סעיפים של סחר בנשק, הוצאת נשק מרשות הצבא וקשירת קשר לביצוע פשע. החייל עצור עד תום ההליכים. בית הדין הצבאי: "הנאשם מעורה בעולם הפשע, מקיים קשרים עם גורמים עברייניים, ומכיר סוחרים בכלי נשק ואחרים המחזיקים בכלי נשק מסוגים שונים".

אלא שכאן לא נגמרת מעורבותם של חיילים בגדוד הסיור הבדואי בפעילות עבריינית: לוחם אחר, שזכה ממפקדו בתואר ''מצטיין פלוגתי'' נשפט ל-35 חודשי מאסר לאחר שמכר לסוכן סמוי של מצ''ח 6.5 ק"ג מריחואנה תמורת סכום של  115 אלף שקל.

במקרה שלישי, חמור אף הוא, לוחם בגדוד הסיור הבדואי נשלח ל-38 חודשי מאסר, לאחר שמכר סמים ושני אקדחים למסוי של מצ"ח שהוצב בגדוד. הלוחם מכר לסוכן כ-600 גרם קנאביס ושני אקדחים. על הסם קיבל 29,000 שקלים ועל הנשק, 38,000 אלף שקלים. 

שלושת המקרים החמורים לא הובאו לידיעת הציבור על ידי צה''ל, אך נחשפו לאחרונה בכאן ב' של תאגיד השידור הישראלי.

דובר צה''ל פרסם תגובה תמוהה משהו, שהובאה לאחר שנחשפו המקרים: "יחידת הסיור המדברית הינה יחידה מבצעית לוחמת הלוקחת חלק מרכזי במשימת ההגנה בגבול רצועת עזה. היחידה שמה דגש על קידום חייליה ושילובם בחברה הישראלית גם לאחר שחרורם מצה״ל. האירועים המדוברים אינם עולים בקנה אחד עם הערכים של היחידה ועם עשייתה השוטפת. בעקבות האירועים האחרונים התקיימו שיחות על ידי המפקדים והובהר כי אין מקום לאירועים מסוג זה".

תגובות

End of content

No more pages to load