• 09 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

טיסן חבלה מוצמד לעשרות בלונים נחת בשדות נגב, אין נפגעים

שקט מדומה: בעוטף עזה נמשך טרור הבלונים, אחרי סוף שבוע סוער במיוחד, בו אלפים הפגינו סמוך לגדר ופיצוץ מסתורי הרעיד את שמי רפיח

זירת האירוע, צילום שהועבר ברשתות חברתיות

שוטרים הוזעקו לאירוע של צרור בלונים חשודים בשטח פתוח סמוך ליישוב בתחום המועצה שדות נגב. חבלן משטרה במקום. מדובר בצרור של עשרות  בלונים, אליהם מוצמד חפץ הנראה כרחפן. חבלני משטרה ניטרלו את החפץ.

מדובר באירוע השלישי בימים האחרונים, בהם מגיעים בלוני חבלה לשטח ישראל מכיוון הרצועה. בשני המקרים הקדומים בלון חבלה אותר בשטח פתוח ואחר סמוך לגן ילדים באחת המועצות האזוריות. בעוטף עזה מגדירים את המצב כ''שקט מדומה, הכנה למערכה גדולה יותר בחודשים הקרובים''. ביום שישי ובמהלך השבת היו עימותים על גדר המערכת, כאשר בהפגנות השתתפו להערכת גורמים שונים, כ-9,000 איש. על פי גורמי רפואה בעזה, 15 מפגינים וחמישה אנשי רפואה נפגעו מירי של צה''ל. בשבת אירע פיצוץ גדול בעיר רפיח, להערכת גורמים בישראל, ''תאונת עבודה'' של החמאס. התקשורת העזתית מיעטה לדווח על האירוע, שבו ככל הנראה נהרגו עשרה ולא חמישים, כפי שדווח בחלק מהרשתות הערביות. 

וידאו: זירת האירוע (צילום: דוברות המשטרה)
​​​​​​​

במשטרה קוראים לציבור לנקוט במשנה זהירות בכל הקשור לחפצים חשודים מעין אלו - בלונים ועפיפונים, העלולים להכיל בקרבם חומר נפץ ו/או חומרי בערה העלולים לסכן את שלום הציבור, ובדגש על הסברה לילדים בדבר הסכנות הטמונות בפריטים הנמצאים בשטח ושאינם מוכרים. 

בכל איתור של חפץ חשוד יש לדווח למוקד 100 של משטרת ישראל ולהותיר את הטיפול בחפץ החשוד לשוטרי וחבלני משטרת ישראל.

תגובות

End of content

No more pages to load