• 09 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ניצב מוטי כהן ימשיך לכהן כמ''מ מפכ''ל עד אחרי הבחירות

''אנו נמצאים 3 חודשים בלבד לפני יום הבחירות, צפוי וברור שהליך מינוי שיתקיים כעת, יסבול מחוסר וודאות'', הסביר השר ארדן

ניצב מוטי כהן (צילום: משטרת ישראל / CC BY 3.0)

השר לבטחון הפנים גלעד ארדן החליט להאריך את מינויו של ניצב מוטי כהן, המשמש כמפקד המחוז הדרומי, כמ״מ מפכ״ל המשטרה ב-4 חודשים ולהמתין עם הגשת מועמד למינוי קבע לתפקיד המפכ״ל עד לכינון הממשלה החדשה לאחר הבחירות.

השר ארדן הסביר, כי לאחר שבחן ושקל את מכלול השיקולים הנוגעים למועמדים ולהליך המינוי ובהתחשב בעובדה שאנו נמצאים 3 חודשים בלבד לפני יום הבחירות, צפוי וברור שהליך מינוי שיתקיים כעת, יסבול מחוסר וודאות, הן בהיבט המשפטי והן בהיבט הציבורי, שכן הדיון הציבורי בעת הזו לא יעסוק בשיקולים המקצועיים של המינוי והבסיס לו עלול לנבוע משיקולים פוליטיים  ולא מטובת המשטרה וכן קיים חוסר וודאות משפטית באשר ליכולת להשלים ההליך  לפני מועד הבחירות.

על כן, החליט השר ארדן, כי בנסיבות שנוצרו עקב הקדמת הבחירות, ראוי להאריך את כהונת ממלא מקום המפכ״ל ולהותיר את מינוי המפכ״ל הבא לממשלה החדשה שתיבחר. 

השר ארדן הודיע כי בשבועות הקרובים הוא יקיים סבב מינויים מצומצם בפיקוד הבכיר של משטרת ישראל ובעצה אחת עם מ״מ המפכ״ל בכדי לאייש תפקידים חיוניים בפיקוד המשטרה כדוגמת מפקד מחוז ירושלים ועוד.

השר ארדן: "אף על פי שקיימים מועמדים ראויים לתפקיד, זוהי ההחלטה הראויה והנכונה בנסיבות שנוצרו בשל הקדמת הבחירות לטובת המשטרה".

תגובות

End of content

No more pages to load