• 04 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בבאר שבע מרוויחים מעט, משחקים יותר ופחות מתחברים לדיגיטל

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מפרסמת הערב נתונים על הרגלי הצריכה וההוצאות בערים הגדולות. מה המוצר האהוב על הבאר שבעים ובמה העיר הכי זולה?

קניון בבאר שבע. למרות ההכנסה הנמוכה, יש לעיר יתרונות (צילום: דני בלר)

מרגישים חנוקים? מנתונים שמפרסמת הערב הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה ומסכמים את 2017, עולה כי הכנסת הנטו הממוצעת לנפש בבאר שבע נמוכה באופן משמעותי מזו במרכז הארץ ועומדת על 5,048 שקלים, הרבה פחות משכר מינימום, בהשוואה 8,256 שקלים בתל אביב. משקי הבית גם עניים יותר בבאר שבע: ההנכסה הממצועת ברוטו למשק בית עומדת על 16,963 שקלים לעומת 23,276 שקלים בתל אביב. 

בבאר שבע מוציאים חלק גדול מההכנסה ההחודשית על מזון (19.2 אחוזים) מאשר בתל אביב (14.4 אחוזים). עם זאת, אחוז ההוצאה על דיור בהשוואה לתל אביב, נמוכה יותר ועומדת על 21.2 אחוזים. 

בבאר שבע עובדים קשה בשביל לשרוד: % 80 ומעלה מההכנסה בערים רמת גן, אשדוד ובאר שבע, מקורה בעבודה​​​​​​​. 

נתוני הדיור בבאר שבע  (מקור: למ''ס)​​​​​​​

הבאר שבעים מובילים בבעלות על קונוסלות למשחקים: 23.8 אחוזים, לעמות 16.3 אחוזים בתל אביב. עם זאת, אחוז נמוך יותר ממשקי הבית מחובר לאינטרנט (77.1 אחוזים לעומת 80.4 אחוזים בתל אביב). גם הבעלות על אופניים חשמליים נמוכה משמעותית מזו שבתל אביב: 14.3 אחוזים בתל אביב מול 5.9 אחוזים בבאר שבע. 

ומה בתחום המחשבים? בעוד של-43.3 אחוזים מהתל אביבים יש מחשב טאבלט, בבאר שבע רק ל-36 אחוזים יש מחשב לוח-מגע. גם הבעלות על מחשבים ביתיים נמוכה יותר ובבאר שבע עומדת על 76 אחוזים בלבד, לעומת 84 בתל אביב. כמעט לכל הבאר שבעים יש טלפון סלולרי ובבאר שבע, משום מה, יותר אנשים משתמשים במתקן לטיהור מים (38.2 אחוזים) לעומת 28.5 בתל אביב. גם ל-94 אחוזים מתושבי באר שבע יש טלוויזיה, יותר מאשר בתל אביב והם ממוקמים במקום השני אחרי רחובות. 

עם זאת, יש גם נתונים מנחמים: שכר הדירה בבאר שבע נמוך משמעותית מזה בתל אביב ועומד 1,794 שקלים לנפש, לעומת 4,407 שקלים בתל אביב. בבאר שבע צפיפות הדיור גבוהה יותר: 0.8 נפשות לחדר, לעומת 0.7 נפשות בתל אביב. 

ערך הדירה הנמוך ביותר נרשם בבאר שבע, מעט יותר ממיליון שקלים, אך באר שבע הינה העיר בה מספר החדרים בבית הוא הגבוה ביותר. העיר היקרה ביותר היא תל אביב, כאשר ערך דירה ממוצעת עומד על כ-3 מליוני שקלים.

תגובות

End of content

No more pages to load