• 09 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

שבת לא שקטה: שתי רקטות שוגרו הלילה לעבר ישראל, צה''ל תקף ברצועה

תחילתו של סבב חדש? בלוני חבלה נתגלו אתמול בשדות נגב ואשקלון, שתי רקטות נורו לשטח לישראל, חה''א תקף ברצועה, חשוד חדר לשטח ישראל

בלון חבלה שנחת סמוך לגן ילדים (דוברות המשטרה); מהומות ליד הגדר בעזה (טוויטר)

אחרי כמה שבועות של שקט יחסי, זה קורה שוב: שתי רקטות נורו הלילה מעזה לשטח ישראל, בלוני חבלה אותרו ליד גן ילדים ושדה חקלאי ובלון חבלה אחר נחת באשקלון. בעזה, מאות נענו לקריאות הארגונים הפלסטינים והפגינו ליד הגדר וצה''ל תקף ברצועה. כתצואה מירי צלפים נפצעו ארבעה פלסיטנים, על פי משרד הבריאות העזתי - שניים מהם באורח קשה. 

מדובר באחד הלילות הסוערים מאז ישראל הסכימה לתהאי הפסקת האש, בתום סבב לחימה שהסתיים ביומיים של ירי מסיבי על עוטף עזה, נתיבות, אופקים ואשקלון. הלילה אירעו שני ניסיונות חדירה לישראל: פלסטיני חדר משטח הרצועה. החשוד נתפס בסמוך לנקודת החצייה והועבר לתחקור כוחות הביטחון. על החשוד לא נתפס נשק. לאחרונה ובמיוחד בסבב האחרון, ניכרים ניסיונות של תושבי עזה לנסות להיכנס לשטח ישראל והליעצר, על מנת להיכלא בכלא ישראלי. מחקירות חלק מהמסתננים עולה, כי עדיף להם להיות בכלא ישראלי, לזכות בארוחות חמות ובטיפול רפואי מאשר לחיות בעזה. 

וידאו: המהומות בגדר (מתוך שידור חי של הטלוויזיה הפלסטינית)


‏במהלך הלילה חשוד נוסף ניסה לחצות את הגבול הימי לישראל במרחב אילת. לוחמי צה"ל עצרו את החשוד והעבירו אותו לחקירת כחחות הביטחון. גם על החשוד הזה לא נתפס נשק ונראה כי ניסה לעבור לשהות באופן בלתי חוקי לישראל.

וידאו: ראש מנהלת התיאום והקישור לעזה, אלמ איאד סרחאן, מזהיר את תושבי עזה לא ליטול חלק במהומות הגדר 
​​​​​​​


אחת הסיבות לחיגוש המהומות בסמוך לגדר הגבול, הוא ציון עשור לימי הלחימה של עופרת יצוקה. בעקבות התאריך הרגיש, חלקים מהעוטף הוכרזו כבר בתחילת השבוע כשטח צבאי סגור.

עשור לעופרת יצוקה. מתוך מדיה חברתית פלסטינית (צילום: טוויטר)

ראש מנהלת התיאום והקישור לעזה, אל"מ איאד סרחאן, הזהיר בתחילת השבוע את תושבי עזה מקיום צעדות והפרות סדר בצמוד לגדר:"צה"ל לא יסבול אירועים על גדר הביטחון. גם אנחנו רוצים שישי ללא נפגעים בקרבכם, אבל זה תלוי אך ורק בכם.  כל ניסיון לפגוע בחיילי צה״ל או הפרת ריבונות ישראלית ייענה בתגובה נחרצת של כוחותינו. שימרו על מרחק ממרחב הגדר, וכך תשמרו על שלומכם".

המצב הביטחוני הרגיש לא מנע את העברת הכספים לעזה: משפחות קיבלו השבוע סכום של כ-100 דולרים, שחולק על ידי חמאס בסניפי הדואר, על פי רשימות מוכנות מראש. 

תגובות

End of content

No more pages to load