• 09 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

תופעה: ''עבדנו 14 שעות ביום הבחירות - ועוד לא שילמו לנו''

כמעט חודשיים אחרי הבחירות המוניציפליות, יש פעילים שלא קיבלו את שכרם, בהם פעילים של פימה פיינבלום, שהתמודד לראשות העיר. דוברו מסביר שהמדינה מעכבת תשלומים ומקווה שהעניין יוסדר עד סוף החודש

יום הבחירות המוניציפליות בב''ש (צילום: דני בלר)

הם עבדו בקלפיות ובשטח בבחירות המוניציפליות - וכמעט חודשיים אחרי טרם קיבלו שכר: אל מערכת ברנז'ה NEWS הגיעו תלונות רבות של פעילים ועובדים במפלגות השונות, שנאלצו לחכות זמן רב לתשלום. חלקם, קיבלו בימים האחרונים הודעות כי העניין מוסדר ואף נקראו לקחת תשלום, אחרים, כמו אילנה (שמה המלא שמור במערכת) ממשיכים לחכות. ''עבדנו במטה של פימה פיינבלום, שהתמודד לראשות העיר ולמועצת העיר. עבדנו ביום הבחירות חלקנו 12 שעות, אחרים 14 שעות. עד עכשיו לא שילמו לנו ויש לנו תחושה שאין עם מי לדבר. זה קרה לא רק לי, אלא גם לבת שלי ולפעיל ולבן שלו. ממש נתנו את הנשמה, אבל כשבאנו לבקש תשלום, דחו אותנו. העבירו אותנו מאחד לשני''.

גם דוד (שמו המלא שמור במערכת) עבד באותו מטה והוא מחכה לתשלום. ''אין עם מי לדבר. פימה פיינבלום בסין, שלחו אותנו למישהו אחר, שאומר לנו שהוא לא יודע מזה כלום ואנחנו עוד לא קיבלנו את הכסף. מי שעבד ביום הבחירות, זה כי ממש הוא היה זקוק לכסף הזה. להחזיק אנשים כל כך הרבה זמן פשוט לא הוגן, אבל אין מי שיגן עלינו''.

פימה פיינבלום (צילום: דני בלר)​​​​​​​

יום הבחירות הוא יום קריטי לכל מועמד: הוא רוצה נוכחות ונראות גדולות בשטח וכמה שיותר נציגים בקלפיות. לרוב אלה עובדים המועסקים על בסיס יומי, חד פעמי, בהם בני נוער רבים. מתברר כי תופעה של אי תשלום בזמן (או אי תשלום בכלל) בבחירות המקומיות, אינה חדשה או ייחודית לבאר שבע. גם רשימות גדולות, שהתמודדו לכנסת, לא שילמו בזמן. בבאר שבע מקרים כאלה קרו בעבר ולא מן הנמנע, שייקרו גם בעתיד.

בימים הקרובים מתארגנות הפגנות מול ביתו של פיינבלום וברחבת עיריית באר שבע, של אותם פעילים שלא קיבלו את שכרם. ''אנחנו לא נשב בשקט, אנחנו רוצים את הכסף שלנו. עבדנו קשה בשבילו. כמה זמן אפשר למרוח אותנו'', אומר אחד הפעילים.

גבריאל זדיראן, דוברו של פימה פיינבלום אומר בתגובה כי: ''אף שפימה פיינבלום לא זכה, מדובר באיש עתיר זכויות, שתרם, תורם ויתרום לנגב. עד כה הוא הוציא מכיסו הפרטי סכום נכבד לכיסוי הוצאות שונות לרבות שכר. חלק מהעובדים כבר קיבל את שכרו, בהם עובדים שהיו בשטח ונותרה סוגיית התשלום מי שהיו בקלפיות. הרשימה ממתינה לתשלום המועבר אליה על ידי המדינה, שלהערכתנו אמור להגיע עד לסוף השנה, עוד פחות משבועיים וממנו ניתן יהיה לשלם את מה שנותר לאותם אנשים''. 

​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load