• 09 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

התרעת מזג אוויר סוער בנגב: המשטרה פנתה לתושבי הפזורה לגלות זהירות

בשעות הקרובות צפויה להיכנס לנגב מערכת מזג אוויר סוער וגשום. לצד כללי נהיגה זהירה, המשטרה פנתה במיוחד לתושבי הפזורה המתגוררים ליד נחלים

כביש מוצף בנגב. סעו בזהירות! (צילום: דוברות המשטרה)

על-פי התחזית המטאורולוגית, צפויה להיכנס לאזור הדרום, מערכת מזג אוויר גשומה וחשש לשטפונות בנחלי המזרח והדרום
לאור זאת משטרת ישראל מבקשת מציבור המטיילים שלא להגיע לאזורים  אלה.

פניה מיוחדת גם לתושבי הפזורה הבדואית שבנגב המתגוררת באזור הנחלים לגלות זהירות, ערנות ושמירה על הילדים בקרבת הבית וליד מבוגר אחראי תוך המנעות מכניסה לנחלים:

''من المتوقع خلال الأيام القريبه ان يكون الجو ماطراً وعاصفاً في البلاد وخاصتاً في النقب . شرطة عرعره ترجو من ساكن المنطقة اخذ الحيطه والحذر والسفر على الطرق بأمان والمحافظه على الاولاد بالقرب من المنزل والامتناع من الأقتراب من السيول الخطره .
في حالات الطوارء يجب الاتصال :-
بالشرطه 100
 نجمة داؤود الحمراء 101
الاطفاء والانقاظ 102''.

מכ''ם הגשם: תמונת המצב הערב, חמישי - מעל ישראל (מקור: השירות המטאורולוגי)

להלן מספר דגשים חשובים : ציבור הנהגים מתבקש לנהוג בזהירות מרבית, שוטרי משטרת ישראל יהיו במקומות המועדים ויבצעו הזרמה והכוונה של התנועה.  משטרת ישראל בסיוע יחידות החילוץ של המשטרה ערוכים למתן שירות וסיוע לציבור משתמשי הדרך ולחילוץ אזרחים ומטיילים. 

מפאת סכנת החלקה בכביש , על הנהגים לנהוג בזהירות מירבית  ולהימנע מלנסוע בצירים בהם ישנן הצפות/שיטפונות וסכנת החלקה וטביעה.

יש להתאים את מהירות הנסיעה לתנאי מזג האוויר ותנאי הדרך. 

על הנהגים להקפיד בטרם הנסיעה ברכב על תקינות האורות וניקוי הפנסים , כמו כן להדליק אורות בזמן הנהיגה. אין לבצע עצירות פתע ויש לשמור מרחק מהרכב שמלפנים.

תשומת לב מיוחדת יש לתת להולכי רגל, תוך מתן זכות קדימה. יש להיות מרוכזים היטב בנהיגה ולהימנע מכל היסח דעת לרבות שימוש בטלפון נייד או שליחת הודעות , במקרה הצורך יש לעצור בצורה בטוחה בצד הדרך .

חל איסור לעצור בשול הדרך ובמקום שאינו מיועד לכך, הדבר מהווה סכנה לרכבים החולפים . במקרה של תקלה ברכב, יש להדליק אורות מהבהבים, ללבוש אפוד זוהר, להציב משולש אזהרה, לעבור אל מעבר למעקה הבטיחות ולהתקשר למוקד 100 של המשטרה.

מוקד התנועה של משטרת ישראל יעדכן את מפות הwaze ואת הציבור בדבר מצב התנועה וצירים חסומים באמצעות כלי התקשורת. הציבור מוזמן לפנות בכל שאלה או לקבלת  מידע במוקד 110 של משטרת ישראל.

התחזית המעודכנת לימים הבאים / אלעד זוהר חזאי רשת 13 בשיתוף רוטרניק

השבוע מתחילים את החורף. הכמויות החזויות עד שבת יגיעו ל100 מילימטרים בצפון. 

הלילה: קריר יותר, התחזקות קלה של הרוח. גשם צפוי בעיקר בצפון הארץ אך גל גשמים יחדור לדרום.
מחר, חמישי: גשמים ורוחות במגמת התחזקות. מזג אוויר ייעשה חורפי וסוער בשעות הערב. שלג ייתכן בפסגת החרמון.
שישי: גשום וקר במהלך כל היום. הגשם צפוי בצפון ובמרכז הארץ. כמויות הגשם במרכז בקו אשדוד ירושלים יהיו נמוכות יותר. הרוח תיחלש בהדרגה. הים סוער עם גלים של 4 מטר.
שבת: קר, גשם מקומי במגמת הפחתה שעיקרו בצפון הארץ.

מדובר במערכת חורפית מסודרת ראשונה לעונה. השיא יהיה בחמישי בלילה ובשישי. תופעות ונזקים ודאיים: הצפות בערי החוף, שיטפונות בצפון מדבר יהודה. תופעות ונזקים אפשריים: קריסות עצים, הפסקות חשמל, שיטפונות בנגב ובערבה (חמישי).
לא מדובר בסערה חריגה או ממושכת מהרגיל.

תגובות

End of content

No more pages to load