• 09 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

שביתת הנשים - על חשבונן, דנילוביץ: ''אקט אומלל של הצמדות לכללים''

ראש עיריית באר שבע שיגר הערב מכתב נזעם לממונה על השכר באוצר ולנציב שירות המדינה: ''מה אתם אומרים לציבור הנשים? רוצות לזעוק על כך שרוצחים אתכן? תשלמו על כך משכרכן''

רוביק דנילוביץ' (צילום: פייסבוק)

מכתב חריף, של ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', לממונה על השכר באוצר,קובי בר נתן ולנציב שירות המדינה, פרופסור דניאל הרשקוביץ, בשל החלטתם לא לאפשר לשובתות והשובתים מחר לקבל שכר על יום השביתה. השובתות מחר, למרות ההצהרות של גופים ציבוריים ורשויות מקומיות התומכות בזכות הנשים למחאה, זו תהיה על חשבון הנשים, לא הרשות.

''הממונה על השכר באוצר ונציב שירות המדינה, היום הצלחתם לגרום לי להתבייש. לא רק כאיש ציבור, כאזרח במדינת ישראל, שכואב את הטרגדיה הנוראית שגודעת את חייהן של נשים חפות מפשע, בכל שנה. נשים שנרצחות, רק בשל היותן נשים. ככה סתם'', כותב דנילוביץ'.
 
''ועד שמתחולל לו נס חברתי אמיתי (לא זה של פך השמן), שמאגד ומאחד את החברה הישראלית על כל גווניה: ישובים מצפון ועד דרום, ממזרח ועד מערב. ארגונים חברתיים, אישי ציבור מכל גווני הקשת הפוליטית, גברים ונשים, דתיים וחילוניים, ערבים ויהודים, רק בכדי לזעוק זעקה אמיתית (לשעתיים של הזדהות). אתם, באקט אומלל הנצמד לכללים, חוקים והצהרות, בחרתם להתעלם מהזעקה האמיתית של כולנו, זו שיוצאת מהלב''.
 
''נכון, בחיים יש כללים, מסגרות וחוקים (וטוב שכך). אבל, יש רגעים שבהם מותר וצריך להפעיל שיקול דעת (בטח כאלה שקשורים לגורלם של אנשים ונשים) כי ישנם מקרים יוצאים מהכלל. הם שייכים לכולנו ומבטאים דאגה לחברה שבה אנחנו חיים. אז מה אתם אומרים לציבור הנשים? רוצות לזעוק על כך שרוצחים אתכן? תשלמו על כך משכרכן''.
 
''כל כך רצינו, ראשי הרשויות, להזדהות עם המאבק ולאפשר לנשים להביע את מחאתן - מחאתנו כולנו כחברה ולצערי, אתם בחרתם להיצמד להנחיות ולכללים''.
 
''אני איש ציבור שומר חוק. אין בכוונתי לקרוא לציבור לנהוג בניגוד להוראות החוק. אבל את מחאתי הרועמת אביא מחר לידי ביטוי, באופן פשוט ואמיתי. אני אקח יום חופש ואקרא לארגונים, לעובדות ולעובדים שחפצים בכך, לקחת שעה וחצי של הפסקה (כן על חשבונם) כדי שנוכל לומר יחד את אשר על ליבנו. כדי שנוכל להסתכל בעיניהן של הנשים, בלי להתבייש!''.

תגובות

End of content

No more pages to load