• 26 אוקטובר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הותר לפרסם: קצין צה''ל נהרג במבצע של כוח מיוחד בשטח עזה

תושבי עוטף עזה מדווחים על פיצוצים עזים. הנחיה לתושבי העוטף להישאר במרחבים המוגנים. דיווחים בעזה על הפצצה מסיבית ופגיעה בבכירי חמאס

תקרית ברצועה (צילום ארכיון: דובר צה''ל)

הותר לפרסום: קצין צה"ל נהרג  וקצין נוסף נפצע בינוני במבצע של כוח מיוחד של צה"ל בשטח רצועת עזה, אשר במהלכו התפתחו חילופי אש בין הכוח למחבלים פלסטינים. הפצוע פונה לקבלת טיפול בבית החולים סורוקה, כך מתיר היום צה''ל לפרסם. הודעה נמסרה למשפחותיהם. 

תושבי עוטף עזה דיווחו על קולות פיצוץ. הנחיה של פיקוד העוטף לתושבים בעוטף להישאר בקרבת מרחבים מוגנים. מקורות ערביים: ''חיל האוויר תקף בעזה, גרם להרוגים ופצועים''.  

על פי דיווחים פלסטינים לא מאומתים, צה''ל תקף  מוצבים פלסטינים מזרחית לח'אן יונס.  על פי של דיווח של רשת אלקודס, נורו 10 טילים מטכלי טיס בלתי מאויישים. דובר גדודי עז אדין אלקסאם מאשר כי כטב"מים של צה"ל ירו לעבר מוצבים פלסטינים.

המועצה אזורית אשכול הודיעה לפני דקות אחרות, בשעה 22:50, כי נשמעים הדי הפיצוצים הנשמעים עקב פעילות צה״ל ברצועה . קב״ט המועצה נמצא בדרך לשיחת עדכון. בהתאם להנחיות הצבא, יש להישאר בסמיכות למרחבים מוגנים, או הכי מוגן שיש, בהתאם לזמן ההרתעה בישוב''.

וידאו: תקיפת צה''ל ברצועה (וידאו שפורסם בטוויטר)
​​​​​​​


על פי דיווחים פלסטינים לא מאומתים, היה ניסיון לפגוע, או שנפגע ונהרג בפעילות קרקעית בכיר בזרוע הצבאית של חמאס. בצד הישראלי, נסגר אחד הכבישים בקרבת העוטף, לפי עדויות של תושבים. 

​​​​​​​בשעה 22::22 הושמעה אזעקת צבע אדום בעוטף. מהמועצה האיזורית אשכול נמסר בעקבות האזעקה: הופעלה אזעקת צבע אדום במספר ישובים באשכול. נשמעים פיצוצים במרחב. שימו לב - יתכן שהופעלה כתוצאה מפעילות צהל. הנושא בבדיקה.

עדי ראיה מספרים, כי האזעקה נשמעה גם באיזור הגבול עם מצרים. תושבי העוטף הונחו להישאר בקרבת המרצבים המוגנים, כך גם תושבי שדרות.  

על פי דיווחים מעזה, כוח צבאי ישראלי פעל באיזור חאן יונס. הכוח נחשף, לפי אותו דיווח וחיל האוויר, בעקבות האירוע, תקף בעשרות טילים. 

בינתיים ברשתות החברתיות נפוצו כל מיני שמועות, בהן שיש חייל ישראלי חטוף. שמועה זו אינה נכונה.

אזעקת צבע אדום שניה בעוטף מושמעת בדקות אלה - 10:44. 

כלי תקשורת פלסטיניים מפרסמים לפני דקות אחדות את צילומו של בכיר הזרוע הצבאית של החמאס שחוסל הערב: נור ברכה בן 37. שמות ההרוגים האחרים, בשנות העשרים לחייהם הם: מחמוד אלקרא, עלאא קוידר, מוסטפא עודא ומחמד מסאבח.


נור ברכה. על פי גורמים פלסטיניים - חוסל הערב (צילום מתוך טוויטר)​​​​​​​

​​​​​​​ 
באופן תמוה, דובר צה''ל באנגלית מפרסם, לתקשורת הזרה, הודעה יותר מפורטת, מאשר זו שהועברה לחלק מכלי התקשורת בישראל ומדגיש שכל חיילי צה''ל שבו בשלום.

גיוס כללי בעזה: 
הזרוע הצבאית של חמאס הודיעה כי הכריזה על גיוס כללי, בעקבות, לטענתם, ניסיון ישראלי להתנקש  בבכיריהזרועה הצבאית הג'יהאד האיסלמי. בצד העזתי יש 6 הרוגים. 

אזעקת צבע אדום ב-23:07 באיזור בעוטף. בדקות האחרונות, היו 5 אזעקות נוספות.

בהודעה שהוציאה הזרוע הצבאית  של חמאס, גדודי עז אלדין אלקסאם בשפה הערבית נאמר: ''כוח מיוחד של האויב הציוני הסתנן הערב במכונית אזרחית 3 ק"מ מזרחית לח'אן יונס. הכוח הרג את מפקד הגדודים''.

בחשבון הטוויטר בעברית של הגדודים נאמר כי:

''חיל האוויר של הכיבוש תקף במקום כדי שיציל את הכוח הציוני דבר שהוביל למותם של כמה מבני עמנו, והאירוע נמשך וכוחותינו עדיין מתמודדים עם התוקפנות הציונית המסוכנת הזאת. כוח מיוחד ציוני חדר ,בערב, במכונית אזרחית לאזור מסגד השהיד איסמעיל אבו שנב, במרחק של 3 ק"מ ממזרח ח'אן יונס. הכוח חיסל את המפקד הקסאמי נור ברכא. לוחמינו ניהלו חילופי אש כבדה עם הכוח לאחר שנחשף'', כלשון ההודעה.

המועצה האזורית אשכול הודיעה בחצות כי בהתאם להנחיות פיקוד העורף, להלן הנחיות התגוננות למחר, יום ב, 12.11

לימודים - לא יתקיימו לימודים בכל מוסדות החינוך, בתי ספר וגני ילדים, בכל יישובי המועצה. 

התקהלויות - ניתן עד 300 בשטח סגור בלבד 

נווה אשכול/מופ״ת - לא תתקיים פעילות. 

הסעות חינוך מיוחד - בהתייעצות עם הצבא כרגע. תצא הודעה נפרדת. 

חקלאות - לא יתקיימו עבודות חקלאיות בסמיכות לגדר.


תגובות

End of content

No more pages to load