• 05 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הימים הנוראים של האוטלראס: ''אלימות משטרתית... חברי הארגון הוכו''

חברי ארגון האולטרא-סאות', פרסם היום הודעה דרמטית: ''מורידים פרופיל, עוצרים פעילות באופן זמני'', בעקבות מקרים, לטענתם, של אלימות ורדיפה משטרתית נגדם. המשטרה: ''לא נאפשר אלימות''

חברי הארגון הוכו על ידי המשטרה, טוענים האולטראס (צילום: מתוך עמוד הפייסבוק)

ימים קשים עוברים על ארגון האוהדים השרופים של הפועל ב''ש, האולטרא סאות'. הארגון, שדואג בכל משחק להביא שלטי ענק התורמים לנראות האלופה במגרשים ומעודד את הפועל על הלב והנשמה, אומרים כי המשטרה מנהלת נגדם מסע רדיפה ולאחרונה, בוצע כנגדם גל מעצרים, שכלל אלימות פיזית קשה מצד השוטרים. 

בין המשטרה לבין הארגון קיימת מתיחות, בעיקר על רקע שלטים וחולצות הנושאות את הכתובת ACAB, קיצור של ALL COPS ARE BASTARDS. במשטרה לא אהבו את השילוט המקניט אותם ולאחרונה החלו לעצור ולתחקר אוהדים שבאו עם החולצות למשחקים. כעת, בפוסט שפרסמו בעמוד הפייסבוק שלהם, מגוללים האולטראס מסכת קשה של התנכלויות ואלימות של המשטרה כלפיהם, לטענתם. 

''ימי אבל עוברים על ארגון האולטרא' סאות' של הפועל באר שבע'', כותבים האולטראס.


''ראשית, נתחיל בכך שבכל שנות הפעילות שלנו ביציעים תמיד תרמנו רבות לקהילה, חיברנו את תושבי העיר ואוהדי הקבוצה לערכים שאנחנו מאמינים בהם, הלכנו אחרי הקבוצה בטוב וברע, שתקנו שהיה צריך, הגנו על המועדון בגופנו ועשינו דברים מדהימים יחד''.

''מעולם לא חשבנו על טובתנו לפני טובת הקבוצה, ההפך הוא הנכון. תמיד שמנו את הפועל באר שבע מעל הכל, גם כאשר המצב היה רע מאוד מבפנים. גם כשאיבדנו מנהיגים חזקים לטובת התנכלות המשטרה. גם כשאיבדנו מנהיגי אוהדים חפים מפשע - עמדנו לצד הקבוצה וברוב המקרים אף אחד מכם לא ידע על זה''.

''הוקמה יחידה במשטרה נגד אלימות בספורט... נדמה שעיקר העיסוק שלה היא למחוק את ארגוני האולטראס ולהפוך את האצטדיונים לתיאטרון''

האולטרא סאות' בפעולה (צילום: מתוך עמוד הפייסבוק)


לטענת האולטראס, ''לפני כשנתיים הוקמה יחידה חדשה במשטרת ישראל, שעל פניו אמורה למגר את תופעת האלימות בספורט. אך נדמה שעיקר העיסוק שלה הוא למחוק את ארגוני האולטראס ולהפוך את האצטדיונים בישראל לתיאטרון''.

''בשנתיים האלה עברנו דברים שלא חשבנו שנעבור בכדורגל.  אלימות משטרתית שלא לצורך, התנכלות משטרתית בחיים האישיים, ביקורי בתים, ביקורים במקום העבודה, שיחות טלפון ממספרים חסומים ורדיפה יומיומית'', ממשיכים ומגוללים חברי האולטרא-סאות'.

''עשרות חברי ארגון הורחקו מהמגרשים במהלך השנים בגלל חוק הספורט החדש הקובע כי מותר לעכב אוהד לתחנת המשטרה במידה והוא נראה לשוטר חשוד, או לא בא לו טוב בעין – בעגה המקצועית: "...חשד סביר להפרת הסדר הציבורי...".

''מעצרי בית, תיקים משטרתיים, בית משפט, עורכי דין וברדק אחד גדול, כאשר בזמן שניהלנו אותו דאגנו לא לתת לו להרוס אותנו והמשכנו את העשייה שלנו באצטדיון עם תצוגות נפלאות בכמות מסחרית, שהעמידה את הקהל של הפועל באר שבע בטופ העולמי וגרמה למועדון לחשיפה אדירה וגאווה''.

''אלימות משטרתית שלא יצא לנו להיתקל בה מעולם... שלוליות דם התחילו לצבוע את הרחבה''

''המצב הלך והחמיר בשנה שעברה כאשר איבדנו המון חברים במאבק מול המשטרה. לא קיבלנו גב מאף גורם וגם שקיבלנו גב מגורמים, עבדו עלינו בעיניים ושירתו בעיקר את האינטרסים שלהם תוך כדי שהארגון המשיך להיפגע''.

''את העונה האחרונה פתחנו עם 8 מורחקים. עורך הדין של הארגון הצליח למחוק את כלל ההרחקות שלהם, כמו שהוא יכול למחוק כל הרחקה מתוקף העובדה שמשטרת ישראל מרחיקה אוהדים ללא סיבה! רק כדי להביא עבודה ליחידה החדשה והמיותרת שהיא פתחה מכספי הציבור!''.

''לאור העובדה שהתערבנו ולא רצינו להרוס את החיים שלנו, או להכתים את שמנו והבאנו לעצמנו עורך דין - משטרת באר שבע איבדה את זה. קיבלנו מסרים סמויים וגלויים שהיא תעשה כל שביכולתה כדי למחוק את ארגון האולטרא' סאות''.

''בשבוע שעבר המשטרה החליטה שחולצות שקיימות ביציעים כבר 10 שנים הן הבעיה שלה וקבעה שאסור לבוא איתן יותר. כשהוכחנו לכלל הגורמים כי ההחלטה של המשטרה טיפשית, הם שוב הפסידו ובכך התעצבנו עוד יותר''.

האוהדים הכי שרופים של הפועל ב''ש (צילום: מתוך עמוד הפייסבוק)

''למה שהמשטרה תפסיד במאבק? למה אנחנו בכלל פועלים נגד? הם בסך הכל רוצים שנהיה השעיר לעזאזל שלהם בדו"ח החודשי ומפריע להם שזה לא מתאים לנו יותר''.

''ביציע חיכו לנו שוטרים סמויים באמצע הגוש המעודד, כשעה לפני המשחק. עוד גוש שוטרים סמויים התמקם מול הגוש המעודד ועשרות שוטרים סמויים נוספים ברחבי היציע הדרומי כולו. מוכנים לקרב, עם רצח בעיניים רק מחכים למישהו שיפזול לצד הלא נכון''.

''ברגע שהשופט שרק למחצית הקרנבל התחיל. אלימות משטרתית שלא יצא לנו להיתקל בה מעולם, ואנחנו הרבה שנים במגרשים. ראשים של חברי ארגון נבעטו על הרצפה, פרצופים נחבטו על קירות הלובי של היציע הדרומי. חברי ארגון נחנקו עד כדי עילפון ושלוליות דם התחילו לצבוע את הרחבה. באירוע נעצרו 6 חברי ארגון, מחצית מהם כי צילמו את הנעשה. ישנן ראיות של חברי ארגון נעצרים כאשר גופם נקי ממכות, ותמונות שלהם מהתחנה עצמה בהן נראה כאילו עברו לינצ' בשכונה ברמאללה''.

''לא יכולנו להמשיך לעודד את הקבוצה, לא יכולנו להמשיך להיות נוכחים במגרש. למרות שהפועל באר שבע מעל הכל, יש רגעים שאתה אומר לעצמך שזה כבר לא שווה את זה זה יצא מפרופורציות. מהרגעים שאתה אומר לעצמך "זה בסך הכל כדורגל".

מעצרים ליליים של חברי הקבוצה

האולטראס אומרים כי: ''משטרת באר שבע לא עוצרת וכבר בלילה האחרון נעצרו 2 חברי ארגון נוספים, אשר כמובן שחפים מפשע, וזאת בכדי להתיש אותנו. מי יודע מי ייעצר מחר? את מי ייקחו מחר? מי הוא חף הפשע הבא שהיחידה תקבל אישור לפעול שלא כחוק בפרסיה ולסמן הפעם?  אנחנו מודיעים לכולם חד וחלק - אף אחד לא ישבור אותנו. ארגון האולטרא' סאות, הוא הפועל באר שבע והוא ימשיך ללוות אותה לנצח. בטוב, וברע.

''נכון לעכשיו אנחנו מורידים פרופיל ועוצרים את הפעילות שלנו באופן זמני. חצי מחברי הארגון במעצר\ מעצר בית\ מורחק מהאצטדיון. לצערנו, אין לנו את היכולת לפקד על הקהל של הפועל באר שבע כמו שאנחנו אוהבים.

''להגיע לאצטדיונים עכשיו יהיה לשחק בגורל שלנו. כבר קרו מקרים בעבר שעצרו את האוטובוס שלנו, עצרו אוהדים כבר בחיפוש הגופני, ללא סיבה וחיפשו אותנו כדי להביא לחם הביתה. אנחנו מחדדים שוב, עוצרים פעילות. לא מתפרקים, לא נוטשים את הקבוצה ובטח ובטח שלא מחרימים משחקים''.

''אנחנו לא שפני ניסיונות של היחידה החדשה והמיותרת לאלימות בספורט. אנחנו לא שפני ניסיונות של משטרת באר שבע ואנחנו לא שפני ניסיונות של כלל הגורמים המנסים לעזור לנו כדי לקדם את עצמם מול הציבור. לא עוד. נגמר הבית זונות''.

''שמים עצמנו ואת החיים שלנו לפני הפועל ב''ש''

''זאת הפעם הראשונה שאנחנו שמים את עצמנו ואת החיים שלנו לפני הפועל באר שבע לאחר ימים ולילות של בליעת רוק''.

''מילה אחרונה. אנחנו קוראים לקהל להמשיך לעודד את הקבוצה האהובה שלנו ולתמוך בה! אין דבר כזה מזרחי, דרומי, מערבי או צפוני. שמענו מצוין מבחוץ וברשתות החברתיות – וזו לא הדרך שלנו ואנחנו לא ניתן לקהל להגיע לשם. כולנו אגרוף אחד. אגרוף שניצח את העולם ב-3 השנים האחרונות ועוד יעשה המון דברים גדולים. 
משפחת הפועל באר שבע חייבת להיות חזקה! דמוקרטיה בתחת שלנו. הרשות המבצעת היא הרשות המחוקקת. ישראל 2018. נחזור חזקים יותר וטובים יותר!''

המשטרה: ''לצערנו קיימים קומץ אוהדים שאינם שומרים על אווירה ספורטיבית במגרשים''

ממשטרת ישראל נמסר: ''מתוקף תפקידה של המשטרה לאכיפת החוק ושמירת הסדר הציבורי גם במגרשי הספורט, פועלת המשטרה למנוע כל פעילות שיש בו משום גילוי אלימות, הסתה, גזענות, העלבת עובד ציבור וכל התנהגות אחרת שעלולה להפר את הסדר הציבורי''.

''משטרת ישראל מאפשרת את חופש הביטוי לכל אדם באשר הוא וכך גם לאוהדי הספורט, ובתנאי שזו מתבצעת כחוק. אלימות וקללות כלפי השוטרים וכוחות הביטחון, בין אם במילים או במעשים, מהווה עבירה על החוק, בין אם בהפגנה, ברחוב, באירוע תחת כיפת השמיים או במגרשי הספורט''.

''לצערנו קיימים קומץ אוהדים שאינם שומרים על אווירה ספורטיבית במגרשים ומחוצה להם ומשטרת ישראל תפעל בהתאם ולא תאפשר כל גילוי אלימות, קריאות גזעניות, פגיעה ברכוש והתנהגות אחרת שעלולה להפר את הסדר הציבורי בניגוד לחוק''.

בעקבות האירועים בשבת  וכחלק ממערכת יחסי העבודה הסדירה בין מפקד מרחב הנגב תת ניצב נתן בוזנה ומפקד תחנת באר שבע נצ"מ אפי שימן לבין הבעלים של הפועל באר שבע הגב' אלונה ברקת ומנכ"ל הקבוצה אסי רחמים נערכה היום פגישה באווירה חיובית.
הצדדים סיכמו על המשך שיפור הקשר החיובי הקיים והמשך תהליכי עבודה מובנים.

תגובות

End of content

No more pages to load