• 25 פברואר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

פרשת הכרזות בטרנר: אוהדי הפועל ב''ש יוכלו להיכנס עם דגלי ACAB

משטרת ישראל לא אהבה את העובדה שאוהדי הפועל מוחאים נגדם ולדברי האולטראס, הובהר להם כי מי שיגיע עם חולצה או דגל ועליו הכיתוב ACAB, יושאר מחוץ למגרש. שעתיים לפני המשחק ההוראה בוטלה

אחד השלטים במשחק (צילום: עדי פרץ, מתוך דף הפייסבוק של האולטראס)

עכשיו גם אוהדי הפועל באר שבע מגלים שבשנת 2018, זכות המחאה הינה משהו שהולך ומצטמצם. במשחקים האחרונים נראו ביציעים דגלי ענק ועליהם הכיתוב ACAB. ACAB זהו קיצור של ALL COPS ARE BASTARDS, תנועה אנטי-משטרתית כלל עולמית, שבאה להוקיע את השימוש בכוח שעושה המשטרה כנגד תנועות מחאה על מנת לצמצם הפגנות כגד משטרים. מקור השם הוא בסרט משנת 1972, של הבמאי סידני היירס, בעל אותו שם.

''החל מהבוקר אנשי הארגון מקבלים מסרים ואיומים ממשטרת ישראל, המשטרה דורשת מאנשי הארגון לא להגיע עם חולצות או דגלים עליהם הכיתוב ACAB, מסתבר שבמדינת ישראל בשנת 2018 המשטרה רוצה להחליט על הציבור אילו בגדים ללבוש כשהם יוצאים מהבית, מעבר לכך שזאת פגיעה בחופש הביטוי,חופש המחאה,והזכות להביע דעה במדינת ישראל. מדובר במעשה לא חוקי בעליל של משטרת ישראל'', אמרו הבוקר אנשי האולטראס בדף הפייסבוק שלהם.

וידאו: שירם של הפורסקינס, ACAB. באירופה הכיתוב יעלה במעצר


''כבר שנים שאנחנו מגיעים עם חולצות ושלטים כאלה, פתאום מעניין את המשטרה? פתאום עכשיו הם נעלבים? ברור שזה לקחת את החוק לידיים ולא ניתן לזה יד.מדובר בכדור שלג מסוכן מאין כמוהו, מה השלב הבא יהיה? איזה שירים מותר לנו לשיר? איסור על הכיתוב ULTRAS אולי? אנחנו חיים במשטר אפל או במדינה דמוקרטית?''

כרזת הסרט ACAB, מ-2012

''בין האיומים והמסרים שקיבלנו מגורמים כאלה ואחרים היה איום נוסף, במידה והמשטרה תיכנע ללחצים ותתיר את הכניסה עם הלבוש והדגלים הנ״ל יהיו לכך השלכות לאישורי תפאורות/אישורי הכנסת ציוד במשחקים הבאים. למשחק הקרוב אנחנו מודיעים שאנחנו נבוא עם בגדי הארגון בדיוק כמו בשנים האחרונות, נכין תפאורה בכל טרנר ונדאג לקרנבל כמו שאנחנו עושים בכל משחק, נבוא לתמוך ולתת גב לקבוצה שלנו'', אומרים האולטראס. ''לא נוריד את הבגדים ולא ניכנס עירומים''.

''אנו מציעים למשטרת באר שבע לבדוק שוב את המצב המשפטי בנושא העלבת עובד ציבור, כי אנחנו בדקנו, ואנחנו יכולים להגיד שהם יגלו שהם במצב מאוד בעייתי עם ההחלטה הלא חוקית וחסרת הסמכות הזאת, ואנחנו נפעל בכל דרך אפשרית למנוע את מה שיתרחש בשבת''.

באירופה השימוש בראשי התיבות ACAB ובמספר 1312 (ACAB במספרים), מהווה עבירה ויכול לעלות לנושא אותם במעצר, תחת הטענה של העלבת עובד ציבור. בספרד הרחיקה המשטרה ועצרה אישה שנשאה תיק ועליו ראשי התיבות ומתחתיו המילים ALL CATS ARE BEAUTIFUL. 

סרט עטור פרסים של סטפנו סולימה, אשר מציג את חייהם של שוטרים המשמרתים ביחידה לדיכוי מהומות באיטליה, בשם ACAB, זכה לביקורות מעולות וכלל שירים מעידן הפאנק בשנות השמונים. בין הפאנקיסטים ולבין המשטרה היו לא מעט עימותים אלימים, על רקע מהומות שמקורן במצוקה ובעוני בשכונות לונדון. 

ממשטרת ישראל לא ניתן היה לקבל תגובה, אולם בהתייחסויות שהועברו לתקשורת, בין היתר לאתר ONE, צויין כי  במשטרת מרחב נגב של מחוז דרום רואים בכיתוב בגדר “העלבת עובד ציבור”.

לפחות במרחב הנגב לא ידוע על עימותים מיוחדים שהיו בין האוהדים לבין המשטרה וגם קהל האוהדים של הפועל ב''ש נחשב לאחד השמחים והמסודרים בארץ, כאשר המועדון מעמיד לרשותו הסעות מסודרות לטרנר, המייתרות את הצורך בשימוש ברכב פרטי והמשטרה פועלת רבות למנוע הפרות סדר מצד אוהדי קבוצות אחרות. 

שעתיים לפני המשחק, המשטרה החליטה לבטל את האיסור: ''משטרת ישראל קיבלה החלטה שלא למנוע את הכנסת האוהדים שיגיעו עם חולצות ACAB או 1312 לאצטדיון טרנר ולמעשה לאפשר את חופש הביטוי כפי שמותר בחוק.שעתיים למשחק - קרנבל ביציעים - דוחפים את הפועל באר שבע לניצחון!'', נאמר בדף של וסרמיליה. 

​​​​​​​תגובות

End of content

No more pages to load