• 18 פברואר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''אם יתברר לי שדירת המחיר למשתכן בנויה בטרומי, אני מבטל''

ערן אייל זכה בהגרלת מחיר למשתכן בשכונת סיגליות בב''ש ולדבריו, התברר לו שחלק מהבתים ייבנו בשיטה טרומית. מזה כמה חודשים הוא מנהל תכתובת עם החברה הבונה את הפרויקט

שכונת סיגליות בבאר שבע, בשלבי בניה (צילום ארכיון: אציק מצליח)

''אם ייבנו את הבניין בשיטה הטרומית, למרות שייגרם לי הפסד כספי, אשקול לוותר על רכישה, גם אם מדובר במחיר למשתכן. כבר כמה חודשים אני מנהל שיח עם חברת הבניה ומנסה להבין באיזה שיטה הולכים לבנות את הבתים ויש לי התחושה שלא כל הבניינים ייבנו באותה שיטה ואנחנו, בקבוצת הבניינים, נקבל בתים בשיטה הטרומית'', אומר לברנז'ה NEWS ערן אייל, שזכה בהגרלת מחיר למשתכן בשכונת סיגליות בבאר שבע.

''התברר לי שהבניינים במספרים 8-12 ייבנו ככל הנראה בשיטה טרומית ואני מנסה לברר את זה עם החברה, אך אין תשובה ברורה. השיטה הטרומית זאת השיטה בה בנו את הבלוקים הישנים וגם אם היום היא מבוצעת בדרך מודרנית, יש בה לא מעט בעיות''. השיטה הטרומית משמשת לבניה בכל רחבי הארץ, מרכז ופריפריה ויתרונה בכך, שהיא מהירה לביצוע. בשיטה הטרומית '''מייצרים'' את חלקי הבניין מחוץ לאתר הבנייה והם מובלים לאתר כשהם מוכנים. כל שנותר הוא להרכיב אותם ביחד. מבקרי השיטה צוענים כי יש לה בעיות: חציבת קווי חשמל או טיפול בצנרת מים קשים יותר ובמקרים נדירים, נקודות החיבור עלולות להיות לא לגמרי אטומות. מבחינת עלויות, הבנייה הטרומית זולה יותר, אך לא בכל המקרים. 

''פניתי לחברת רייסדור בבקשה לדעת באיזו שיטה ייבנה את הבניין בו אני עתיד לגור'', אומר אייל. ''טלפונים וגם לא מעט הודעות דוא''ל. עד עכשיו לא קיבלתי תשובה, שזה מאוד תמוה בעיניי''.

מחברת רייסדור נמסר בתגובה:  ''הרוכשים קיבלו תשובה ברורה ומפורשת כי על פי תנאי המכרז והנחיות משרד השיכון, ניתן לבנות פרויקטים של מחיר למשתכן בשיטה קונבנציונלית או מתועשת במפעל (טרומי) או מתועשת באתר (ברנוביץ') . הבניה מאושרת ע"י משרד השיכון וכן תואמת את המפרט והחוזים''.

''ההבדלים בין השיטה המתועשת באתר (ברנוביץ) לבין השיטה המתועשת במפעל (טרומי)  אינם משמעותיים לאיכות התוצאה הסופית של המבנה והינם שיטת עבודה בלבד אשר משפיעה בעיקר על לוחות זמנים ועל כמות הפועלים באתר''.

''גם פרוייקטי יוקרה במרכז תל אביב כגון מגדלי שרונה וגינדי tlv נבנים בשיטה זו, כמו עוד אלפי דירות בישראל והיא אינה מורידה את איכות הדירה במהומה''.  


תגובות

End of content

No more pages to load