• 25 פברואר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

12 עצורים, בהם קטינים, בחשד לשימוש עצמי בסם, בדרך לפסטיבל בדרום

מדיניות אי הפללה מישהו? 12 צעירים, בהם קטינים, נעצרו הערב בחשד כי החזיקו בסם לצריכה עצמית, בדרך לפסטיבל מוסיקה גדול בדרום הארץ. גם בשנה שעברה פשטה המשטרה על המתחם בחיפוש אחר סטלנים

מעשנות קנאביס. עדיין לא חוקי בישראל (צילום ארכיון: St. Gil, Marc/ נחלת הכלל)

כחלק מההערכות המשטרתית בפסטיבל הנערך בסוף השבוע בדרום הארץ עוכבו לחקירה 12 חשודים בהחזקת סם מסוכן לצריכה עצמית, מהם חמישה קטינים.

"מהלך ימי הפסטיבל בצד השמירה על הסדרי הבטחון, התנועה, והסדר הציבורי, יימשכו פעולות המשטרה באכיפה בלתי מתפשרת כנגד נגע הסמים והכל למען ציבור החוגגים שומר החוק", כך נמסר מהמשטרה. ''משטרת ישראל פועלת כל העת במאבקה בנגע הסמים המסוכנים ולמען הציבור הנורמטיבי שומר החוק'', אומרים במשטרה. גם בשנה שעברה, נערך חיפוש בכליהם של המבלים בחיפוש אחר קנאביס לשימוש עצמי.  

בישראל אושר חוק אשר ממיר את ההפללה בקנס. ''הכנסת על כל חלקיה, אישרה כעת את הרפורמה שלי למדיניות אכיפה חדשה על שימוש בקנאביס: אי הפללה. נעבור מאכיפה פלילית לקנסות מינהליים כדי לא להפליל אזרחים נורמטיביים. נשקיע יותר בחינוך כנגד נזקי הסמים ואני מקווה שהשינוי שהובלתי יוביל לצמצום השימוש בסמים שפוגע בעיקר בנוער היקר שלנו'', אמר ביולי השנה השר לביטחון פנים גלעד ארדן. בחו''ל, לצרכי הסברה, הוצג כאילו ישראל הופכת להיות מדינה פתוחה כמו הולנד, אבל למעשה, זוהי דרך לגרוף עוד כמה מילוני שקלים מהמעשנים שייתפסו.

תגובות

End of content

No more pages to load