• 21 ינואר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

דדוש: ''לקדם חקיקה שתמנע את המוות הבא בתאונת עבודה''

יוסי דדוש, יו״ר ארגון נכי ואלמנות תאונות עבודה בישראל, התייחס לתאונת העבודה בה נהרג עובד ואחר נפגע באורח קשה, במושב גילת, אחרי שנפלו לתוך בור ביוב

זירת תאונת העבודה במושב גילת (צילום: דוברות כב''ה נגב)

נמשכת חקירת תאונת העבודה בה נהרג עובד שנפל לבור ביוב במושב גילת. עובד נוסף, שנפגע באותה תאונה מאושפז בסורוקה במצב קשה, מורדם ומונשם.

סגן טפסר יעקב גבאי מפקד נגב מערבי, זמן קצר לאחר חילוץ העובדים מהבור (צילום: דוברות כב''ה דרום)

יוסי דדוש, יו״ר ארגון נכי ואלמנות תאונות עבודה בישראל אומר הבוקר: ''אנו עדים לעוד אירוע מצער, אחד מיני רבים שקורים במהלך השנה, שבבסיסו רשלנות וחוסר אחריות של המעסיק, ששולח את פועליו לעבודה ללא הכשרה מתאימה וללא הציוד הנדרש. אם זו אינה גרימת מוות ברשלנות אינני יודע מה כן. מדינת ישראל חייבת להתערב מיד ולהטיל סנקציות פליליות על מעסיקים שלא פועלים לפי ההנחיות. לא כל שכן, לא ייתכן שכל אחד יכול להפוך לקבלן ביוב ללא הסמכה או קבלת רישיון כלשהו. זוהי התוצאה ההרסנית של אוזלת היד ושל מדיניות משרדי הממשלה העוסקים בדבר. אני קורא מכאן לשר העבודה והרווחה לקחת את המושכות לידיים ולקדם מנגנון פיקוח ואכיפה שימנע את המוות הבא.  אני מבקש לשלוח תנחומיי למשפחת ההרוג, אנו נתמוך בהם ונסייע להם ככל שיידרש ומאחל החלמה מהירה לפצוע''.

אתמול הגיעו שני עובדים לטפל בסתימת ביוב בבור ביוב עמוק. ככל הנראה, הם שאפו גזים רעילים, אבדו הכרתם ונפלו לתוך הבור העמוק. כוחות כיבוי והצלה, בליווי צוותי מד''א, טיפלו בעובדים בזירה. אחד העובדים נפגע באורח אנוש ונפטר.

תגובות

End of content

No more pages to load