• 11 אוגוסט 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

כמעט אסון: כלבת תקיפה נשכה צעירה מב''ש בפארק ברמות

כלבה מסוג דוגו קנאריו, המשמש ככלב תקיפה, נשכה צעירה שטיילה בפארק היהלום בשכונת רמות. ''הכלבה קפצה עליה משום מקום, הרופאים אמרו לנו שהיה מזל גדול שלא נפגעו כלי דם'', משחזרת אחותה של הנפגעת

נס גדול: נשיכת הכלב לא פגעה בכלי דם גדולים (צילום: פייסבוק)

כמעט אסון: עצירה מבאר שבע ננשכה באזכריות על ידי כלב מגזע מסוכן - דוגו קנאריו  - שבעליו שיחררו אותו בפארק יהלום, ברח הר בוקר, בשכונת רמות.  ''במהלך הערב יצאה אחותי עם חבר שלה לפארק היהלום הקרוב לביתנו'', משחזרת נוגה אביטן את רגעי האימה.

''עוד לפני שהגענו לפארק צצה הכלבה משום מקום ופשוט הסתערה על אחותי, כלבה מסוג דוגו קנאריו, לפני שהם הספיקו לקלוט מה קורה הכלבה נשכה את אחותי ביד וברגל נשיכות עמוקות וחתיכות בשר יצאו לה מהמקום. לאחר שהותקפה באכזריות הגיע מי ששומר על הכלבה וניסה להתחמק ולהקטין את הסיטואציה בטענה שלא קרה משהו גדול. הכאבים היו חדים וישר נסענו למיון''.

''הרופאים אמרו שהיה לנו מזל, הנשיכה חתכה את העור אבל לא לגידים ולעורקים.הם הזריקו לה זריקת הרדמה ועוד זריקת טטנוס והתחילו לטפל בה. רק חשבנו איזה מזל שילד או ילדה קטנה לא הסתובבו באיזור וחטפו את הנשיכות במקום.פשוט הסתערה עליה משום מקום''.

אחת הנשיכות, ברגלה של הצעירה (צילום: פייסבוק)​​​​​​​

''הכלבה הייתה בלי מחסום ובלי רצועה כשהיא התנפלה וזה היה יכול בקלות להימנע אם היו מקפידים על זה. שכל בעל כלב תוקפני ואכזרי שכזה יקפיד בכל יציאה שהיא לצאת איתו עם מחסום ורצועה ולא לשחרר אותו לרגע, כדי שימנעו מקרים כאלה, לנו בהחלט כבר נהרס החג''.

הדוגו קנאריו, כלב תקיפה (צילום: יוטיוב)
​​​​​​​

הדוגו קנריו הינו כלב מאיים למראה, אשר פותח למטרת קרבות כלבים במאה ה-19 באיים הקנריים, לאחר שאלו נכבשו על ידי ספרד.  הכלבים שמרו על החוות וחיסלו חיות שונות, בהם חזירי בר. בין היתר, לסתותיו החזקות היו משמות כעזר לחקלאים בהכנעת שוורים בטרם שחיטתם.

זהו כלב קשה לגידול וקשה לאילוף. אחזקתו אינה חוקית במסםר מדינות בעולם, אך בישראל, משום מה, מותר להחזיקו ולהגדלו ואף להשתמש בו למטרות רבייה. שוק הכלבים הגזעיים בישראל מגלגל כסף רב. 

לא המקרה הראשון: תלונות רבות על כלבים מסוכנים המוחזקים על ידי תושבי שכונות

זה אינו המקרה הראשון של תושבים החווים תקיפות של כלבים מסוכנים: רק לאחרונה בעל כלבים מסוכנים מבאר שבע הטיל אימה על תושבי שכונת נחל עשן. הכלבים שלו לעסו חתולים והרגו אותם לעיניי ילדה שלקתה בהלם. עיריית באר שבע איתרה את בעלי הכלב וכנגד בעליו בוצעו פעולות אכיפה.

עם זאת, למערכת ברנז'ה NEWS מגיעות תלונות רבות אודות כלבים משוחררים בשכונות, בהם כלבים גדולים המנסים לנשוך עוברים ושבים. ''כשאני מגיעה לדירה בשכונה ג', רכובה על אופניים, אני ממש חוששת'', סיפרה לא מכבר דינה, סטודנטית, המתגוררת בסמיכות לפארק השכונתי. ''כלבים משוחררים, קופצים על האופניים, מנסים לנשוך, אבל אין מה לדבר עם הבעלים. עד לא ייפול מישהו בתאונה או יחטוף נשיכה, לא יטפלו בזה''.  

תגובות

End of content

No more pages to load