• 23 אוגוסט 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

4 שריפות בעוטף עזה, גם היום שוגרו עשרות בלוני נפץ

חג לא שקט בנגב: אתמול כעשרת אלפים מפגינים התעמתו עם חיילי צה''ל על גדר הגבול, יידו עשרות מטענים ורימונים, היום הופרחו בלוני תבערה ונפץ

חלק מהמטענים על גדר המערכת, שנוטרלו היום (צילום: דובר צה''ל)

חג לא שקט ותחושה כי העימות הבא אינו רחוק: היום, שבת, אירעו ארבעה שריפות בעוטף עזה, שנגרמו מבלוני תבערה, בנוסף לעשרות בלוני נפץ. גם בשעות הערב המשיכו בחמאס להפריח בלוני נפץ לכיוון ישראל. במהלך היום בוצע נטרול וזיכוי מבוקר של המטענים והרימונים שהושלכו אמש, במסגרת הפרות הסדר לאורך גדר המערכת ברצועת עזה.

על פי דובר צה"ל, ''בהפרות הסדר האלימות אמש, שהוביל חמאס במספר מוקדים לאורך גדר המערכת ברצועת עזה, השתתפו כ-20,000 מתפרעים שנהגו באלימות קשה. עוד אומרים בצה''ל כי המתפרעים חיבלו בתשתיות הביטחון, ניסו לפרוץ את גדר המערכת במספר מוקדים והשליכו למעלה מ-100 מטענים מאולתרים ורימוני נפץ לעבר לוחמי צה"ל וגדר המערכת. 
כאמור, אין נפגעים בקרב כוחותינו''.

משני עברי הגדר: הפרות הסדר - וניטרול המטענים הבוקר (צילומים: קסאם, דו''צ)
​​​​​​​


''חמאס ממשיך בפעולות הטרור לאורך רצועת עזה, תוך שימוש ציני בתושבי הרצועה וסיכונם ילדים הנשלחים לגדר, ככסות לפעילויות טרור. חמאס אחראי להכוונת הפרות הסדר האלימות ולתוצאותיהן.  צה"ל נחוש להמשיך ולפעול להגנת אזרחי ישראל ומול מי שמבקש לפגוע בביטחון. צה"ל ערוך לפעול למול אירועים דומים ונסיונות לבצע פעילות טרור יתקלו בתגובה קשה. בשעה זו מתבצע תהליך נטרול וזיכוי מבוקר של המטענים והרימונים שהושלכו אמש. קולות נפץ ישמעו במהלך פעולה זו''.

עם זאת, ביישובי העוטף ובנגב ישנה תחושה, מלווה בכעס רב, על כי ההיקף המלא של האירועים אינו מדווח. מלאכת הדיווח על הדליקות והאירועים בהם מתפוצצים בלוני נפץ, נותרה בידי התושבים. 

תגובות

End of content

No more pages to load