• 18 פברואר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ארגון הסגל הזוטר באוני' בן גוריון מאיים לשבש את פתיחת שנה''ל

האם שנת הלימודים האקדמית באוני' בן גוריון תפתח כסדרה? ארגון הסגל הזוטר טוען ל''תנאי העסקה פוגעניים... ללא ישפור במעמדנו לא תיפתח השנה''

קמפוס ב''ש. הסגל הזוטר מאיים לשבש פתיחת שנה''ל (צילום: גוגל מפות)

האם שנת הלימודים האקדמית באוניברסיטת בן גוריון, ב-14 באוקטובר, עלולה שלא להיפתח כסדרה? ארגון הסגל האקדמי הזוטר באוניברסיטת בן-גוריון הודיע להנהלת האוניברסיטה כי לא יפתח את שנת הלימודים האקדמית כל עוד לא יוצג הסכם העסקה משופר הכולל ביטול של תנאי ההעסקה הפוגעניים המתקיימים כיום, לטענת הוועד, וכל עוד לא יחול שיפור משמעותי במעמד הסגל הזוטר.

יו״ר הוועד, עמית שמרת: ״לאחר שנה וחצי של משא ומתן, ההסכם שגיבש ועד ראשי האוניברסיטאות עם שניים בלבד מתוך ששת ארגוני הסגל הזוטר משקף אינטרס מצומצם של מיעוט מבין אנשי הסגל הזוטר בכלל, ובאוניברסיטת בן גוריון בפרט. הוא פוגע בזכויות סוציאליות בסיסיות ובמרכיבי שכר קיימים, ולא מביא לשום שיפור בביטחונם התעסוקתי של פלח העובדים העיקרי במוסדות האקדמים. עניינים אקוטים כמו פגיעה בימי אבל ומחלה והשארת רוב אנשי הסגל ללא זמן סביר להיערך מבחינת חלופה תעסוקתית, הם קווים אדומים שאיתם בפירוש לא נסכים. לאחר שהצענו מספר מתווים חלופיים ונענינו בסירוב או התחמקות, הודענו הבוקר להנהלת האוניברסיטה כי באין שיפור משמעותי, לא נפתח את שנת הלימודים האקדמית''.

באוניברסיטה אומרים כי המוסד נמצא בפגרת קיץ, לכשישוב לעבודה תימסר תגובה.

תגובות

End of content

No more pages to load