• 26 אוגוסט 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

להבים: צו מנהלי כנגד אתר בניית הדיור המוגן, בשל העסקת שב''חים

המשטרה הגבילה מנהלתית את אתר הבניה לשבוע, בשל המצאות, העסקת והלנת שוהים בלתי חוקיים. ''לנגד עינינו עומדת מעורבותם של שוהים בלתי חוקיים במעורבות פלילית'', אומרים במשטרה

הדמיית הפרויקט בלהבים (צילום: יח''צ הפרויקט)

משטרת ישראל פועלת כל העת למען בטחון הנפש והרכוש תוך אכיפת חוק הכניסה לישראל וכנגזרת ביצוע פעולות אכיפה כנגד הלנת והעסקת שוהים בלתי חוקיים: בתום פעולות אכיפה הוצא כנגד אתר בניה "דיור מוגן" להבים צו מנהלי לסגירת המקום

אתר בניה "דיור מוגן" להבים הוגבל מנהלתית ונסגר לתקופה של 7 ימים בצו מנהלי שהוצא ע״י מפקד המחוז הדרומי  במסגרת סמכותו בחוק הכניסה לישראל, סעיף 12ב4(א).

מן המשטרה נמסר כי מפקד המחוז הדרומי במשטרה הורה בצו מנהלי על הגבלת הפעילות במקום לפרק הזמן הנקוב, זאת  לאחר  שבפעילות  של שוטרי משטרת ישראל אותרו בו שוהים בלתי חוקים שעבדו במקום במשך תקופה ללא היתר שהייה או עבודה בתחומי הארץ. לאחר שבפעילות משטרתית שנערכה ב-5 בספטמבר אותרו במקום 18 שוהים בלתי חוקיים ולאחר בירור וחקירה נמצא כי אלו עובדים במקום. חרף האמור ופתיחת חקירה בעניין, ב-17 בחודש אותרו במקום 11 שוהים בלתי חוקיים. לאחר בירור וחקירה נמצא כי אלו עובדים במקום ו-4 מתוכם אף לנים במקום.

הצו הוצא לתקופה של 7 ימים, למרות שהמחוקק הקנה למפקד המחוז סמכות להוציא את הצו לתקופה של 30 ימים, זאת לאחר שמפקד המחוז איזן בין השיקולים שעמדו בבסיס החלטתו ,חופש העיסוק מחד וחובתו לשמירה על שלום הציבור מאידך.

הצו נמסר לאחר שמכלול הראיות לימד על כך שלא נעשים מהלכים כלשהם מצד הבעלים או המנהלים במקום על מנת להבטיח שבמקום יועסקו או יולנו אך ורק בעלי היתר שהייה ועבודה בתחומי מדינת ישראל.

במשטרה מדגישים כי עם כניסתו של התיקון לחוק הכניסה לישראל, המאפשר למשטרת ישראל להוציא צו סגירה מנהלי ובכך לאסור את השימוש במקום בו בוצעה העבירה או ההלנה, יישאו באחריות מעסיקים ומלינים של השוהים הבלתי חוקיים שייתפסו ברשותם.

"לנגד עינינו עומדת מעורבותם של שוהים בלתי חוקיים במעורבות פלילית המשפיעה על מרקם החיים התקין של האזרח שומר החוק. אנו נמשיך כל העת בפעילות למניעת סכנה לציבור התושבים". נמסר מהמשטרה.

תגובות

End of content

No more pages to load