• 21 ינואר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

שריפות ובלוני נפץ בעוטף עזה. מי מעוניין להסתיר את המצב?

מהבוקר: שלוש שריפות בעוטף: בבארי, כיסופים וארז, עלייה תלולה בהיקף בלוני הנפץ ואלפי מפגינים על הגדר. עם זאת, ההודעות הרשמיות מנסות להסתיר את המידע

השריפה בעוטף עזה, הבוקר (צילום: איציק לוגסי / יערן קק''ל)

מהבוקר, שלישי: שלוש שריפות, כתוצאה מבלוני תבערה, משתוללות בבארי כיסופים וארז. בימים האחרונים חלה עלייה תלולה בכמות הבלונים הנושאים מטעני חבלה, המתפוצצים בשטח ישראל. מדי יום, על גבול עזה, מפגינים כ-5,000 איש. עלייה תלולה ומדאיגה בזריקת מטעני נפץ על חיילים. הגבול בוער, אך הגורמים הרשמיים, ככל הנראה בהוראה מלמעלה, אינם מדווחים. תושבי העוטף הם אלה המוציאים את המידע החוצה. הסיבה, ככל הנראה, היא ניסיון, בישראל, לא לפגוע במורל הלאומי. 

תיעוד השריפות הבוקר בעוטף עזה

צילום: אייל אחרק / קבוצת ביטחון שדה


צילום: איציק לוגסי / יערן קק''ל
​​​​​​​
הבוקר, שלישי, אחרי שפורסמו צילומים בתקשורת העזתית, הודה דובר צה''ל כי דובר צהל רחפן נפל בשטח צפון רצועת עזה במהלך הפרות סדר אלימות. על פי צה''ל, אין חשש לדליפת מידע. בצה''ל מודים כי עשרות כלי שיט פלסטינים יצאו אחר הצהריים משטח הרצועה לשטח ישראל. מפגינים התקרבו לגבול הימי והבעירו צמיגים. ''כח חיל הים ביצע ירי באוויר ובקרבת הסירות. עוד אמרו בדובר צה''ל ברצועת החוף התקהלו כ-5000 מפרי סדר פלסטינים שהבעירו צמיגים והשליכו חזיזים ומטענים. לוחמי צה''ל הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות ובהתאם להוראות הפתיחה באש'', נאמר.

''חוליות ההתשה'' של החמאס (צילום: טוויטר הזרוע הצבאית)

לאחרונה הזרוע הצבאית של החמאס החלה לקנוט באמצעים חדשים בניסיונות לפגע בחיילי צה''ל, בהם שימוש בלייזר לעבר עמדות צלפים ועמדות צה''ל ושימוש באמצעות ''חוליות התשה'' - אלפי מפגינים המגיעים לגבול בשעות הלילה, מדי יום. החוליות החלו להשתמש בירי רימונים ומטענים לעבר החיילים. 

שימוש בלייזר נגד עמדות צה''ל (צילום: טוויטר הזרוע הצבאית)​​​​​​​

מה הסיכוי לפתיחת מערכה בדרום? לעת עתה, חמאס מצהיר שפניו לא למלחמה, אם כי ברור שאירוע רב קורבנות באחד משני הצדדים ידרדר את המצב לכדי עימות. חמאס מנסה להסב את תשומת הלב למצב בעזה, השרויה על סף קריסה כלכלית. למרות שישראל מתירה הכנסת תרופות, דלקים, מזון וחומר בניה דרך מעבר ארז, המצב בעזה גרוע, עם אבטלה גבוהה וקריסה של תשתיות הבריאות.

​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load