• 18 פברואר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מאז כניסת החג: 20 שריפות בנגב, בלון חבלה התפוצץ ביער כיסופים

אין רגיעה: למעלה מ-20 שריפות בעוטף עזה, עשרות בלונים עם מטעני נפץ שוגרו לעבר יער כיסופים, אחד מהם התפוצץ בסמוך לאנשי קק''ל

דליקות בעוטף עזה, פיצוץ מטען נפץ (צילומים: טוויטר, חמאד אבולגיען - יערן קק''ל)

חג לא רגוע בנגב וניסיון לפגע במטיילים בחג, ביער כיסופים: עשרות בלוני נפץ שוגרו הבוקר לעבר יער כיסופים, חלקם התפוצצו באוויר, אך אחד מהם נפל קרוב לאנשי קק''ל, התפוצץ, באורח נס ללא נפגעים. מדובר בעליית מדרגה בניסיונות הפיגוע, בהיקף חסר תקדים. אתמול והבוקר שוגרו עשרות בלוני תבערה ומתחילת החג ארעו בדרום 20 שריפות, שברובם מטופלים על ידי אנשי קק''ל. 

דליקות בעוטף עזה, פיצוץ מטען נפץ (צילומים: טוויטר, חמאד אבולגיען - יערן קק''ל) 
​​​​​​​

בנוסף, על בסיס יומי, יש הפרות סדר ליד גדר הגבול, ניסיונות חדירה וניסיונות לפגע בחיילים בחזיזים ובירי רימונים. במערכת הצבאית מכחישים לרוב את קיום האירועים החמורים וגם מרבית השריפות אינן מדווחות. טרור בלוני הנפץ הוא חדש יחסית: אל בלון מוצמד מטען נפץ, אשר מופעל מרחוק או על ידי מגע. בשבועיים האחרונים, מאז ראש השנה, חלה החמרה במצב, אך האירועים החמורים אינם מדובררים על ידי המערכות הרשמיות ואלה הם התושבים המדווחים לתקשורת. תושבים בעוטף אמרו הבוקר, כי קיים ניסיון מכוון לא להוציא את הדברים החוצה, לתקשורת, במיוחד במהלך החגים וגם, כדי לא לגרום לפגיעה מוראלית. 

על פי דיווחים שונים, מאות מפגינים התקדמו לעבר הגדר, במהלך הלילה, במטרה להתעמת בחסות החשכה עם כוחות צה''ל. העימותים אירעו בחמש גזרות: רפיח, אל בוריג' ,חאן יונס ,נחל עוז ובית לאהייה. תושבים בעוטף דיווחו על קולות נפץ שנשמעו במהלך הלילה.

תיעוד האירועים מופץ ברשתות החברתיות ומדווח בהרחבה בצד הפלסטיני, מבלי שתהיה התייחסות של צה''ל או כל גורם רשמי אחר בישראל. 

תגובות

End of content

No more pages to load