• 26 אוגוסט 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

השכונה הפכה לקן צרעות: ''מפחדים לצאת החוצה, שלא נחטוף עקיצה''

בשכונת רמות הרכס בבאר שבע התושבים אובדי עצות: קן צרעות ממרר להם את החיים מזה כמה שבועות וגם הטיפול בעקבות פניית התושבים למוקד העירוני, לא פתר את הבעיה. מה יהיה?

דבורה בשכונת רמות (צילום סלולרי)

''זה הפך להיות מפחיד: כל שכונת רמות הרכס מוצפת צרעות. לא דבורים קטנות, אלא צרעות גדולות ומפחידות. אנחנו לא מצליחים למצוא את הקן והן נמצאות בכל מקום'', אומר גלעד סנה, תושב המקום. גם שכנים אחרים, בקרבת מקום, מתלוננים שאי אפשר לצאת החוצה. היצורים בכל מקום.

צרעות בשכונת רמות (צילום סלולרי)


''גם העסקים במקום צריכים צריכים לסגור חלונות ודלתות, אחרת הצרעות נכנסות פנימה. זה ממש בלתי אפשרי'', מוסיף אחד השכנים. התושבים כמובן פנו לעיריית באר שבע, שטיפלה בנושא ויידעה אותם באצמעות הודעת מסנג'ר, אבל זה לא ממש עזר. הצרעות התאהבו ברמות הרכס ולא רק בה: גם בנווה נוי יש צרעות ובקרבת השכונה הנטושה של נחל בקע, ששורץ אשפה. 

למרות הטיפול במוקד העירוני, הצרעות לא עזבו (צילום מסך)​​​​​​​

הצרעות בטבע ניזונות מחרקים אחרים ואף נחשבות למדבירות חרקים טבעיות, המייתרות את השימוש בחומרי הדברה כימיים. הן לא ממש מתעניינות בבני אדם אלא אם מרגישות מאוימות ואז הן עוקצות את מקור הסכנה. בניגוד לדבורים, הן לא מקננות במקומות גבוהים, אלא על פני הקרקע, באתרים נטושים, בתוך חללים בבניינים והמצאותן בשכונה מסויימת, אינה מעידה בהכרח על כי הקן שלהן בשכונה.

הן יכולות לעוף הלוך וחזור ואז מלאכת הטיפול תהיה קשה יותר. גם ההדברה שלהן אינה קלה: הדברה לא נכונה עלולה להביא למקום נחיל גדול יותר. הסכנה העיקרית היא של עקיצת דבורה. לא נעים, מכאיב מאוד ויש מי שרגישים להרס, הן בני אדם והן בעלי חיים וגם, קיים סיכוי שבעת תחושת סכנה, יגיע הנחיל כולו. 

''אנחנו אובדי עצות, ממש לא יודעים מה לעשות'', אומרים תושבים בשכונה. ''אין לנו מושג מאיפה הן באות, אבל זה כבר נהיה מפחיד''. 

תגובות

End of content

No more pages to load