• 21 ינואר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

10 שריפות ברחבי הנגב, רימון שהוצמד לבלון התפוצץ במושב

תושבי מושב בעוטף דיווחו על קול נפץ עז שנשמע בקרבת הבתים. חבלני משטרה הגיעו לזירה. הערכה: מדובר ברימון עם מנגנון הפעלה שהוצמד לבלון

הנשק החדש של החמאס: רימונים עם מנגנון הפעלה מוצמדים לבלוני תבערה (צילום: דוברות המשטרה)

במשטרת ישראל התקבל דיווח אודות שמיעת קול נפץ בפאתי יישוב במועצה אזורית שדות נגב. למקום הגיעו כוחות משטרה בהם חבלן משטרתי. בסריקות אותר מוקד פיצוץ. נבדק הקשר בין מוקד הפיצוץ לבין בלון עליו דווח. הזירה נסגרה  וחבלני המשטרה חוקרים את האירוע.

זירת הפיצוץ (צילום: רפי בביאן, קב''ט מועצת שדות נגב)
​​​​​​​

בעוטף מדווחים כי בשעות הערב אותרו כעשר מוקדי שריפות כתוצאה מבלוני תבערה, כולן כובו על ידי גורמים מקומיים. עדי ראיה מספרים כי בלום הנפץ נחת בסמוך חבתי מושב ומיד עם נחיתתו הופעל מנגנון הנפץ והתפוצץ. רבש"צ המושב ביצע סריקה מיד אחרי השמע הפיצוץ וזיהה את מקום הנפילה. חבלן משטרה שהגיע למקום מצא רסיסים וחלקים מהבלון. אין נפגעים כתוצאה מהאירוע. ''קרה נס הערב. זה יכול היה להיגמר אחרת'', אומרים תושבים במקום.

בתקשורת הפלסטינית מדווחים הערב כי שוגרו בלוני תבערה ונפץ לשטח ישראל. לפי הדיווח, אנשי חמאס ניסו לחתוך את הגדר בגזרת חאן ינס ונפגעו מירי צה''ל. גם דרומית לחאן יונס נפגעו מחבלים. על פי הערכות בצה''ל, ייתכן כי גם בלילה יתקיימו הפרות סדר ליד גדר הגבול.

בדובר צה''ל מאשרים הערב כי ''כלי טיס ביצע תקיפה לעבר חוליית מחבלים ששיגרה בלוני תבערה בצפון רצועת עזה לעבר שטח ישראל''.


שיגור בלון תבערה לעבר ישראל, בליל חמישי (מקור: ערוץ אל-קודס)


במערכת הביטחון עוקבים אחרי השינוי בשיטות החבלה של החמאס. לאחרונה, החלו בחמאס לעשות שימוש באמצעי חבלה הכוללים רימונים המוצמדים לבלונים וכן בצמיגים בוערים המשולחים לשטח ישראל באמצעות עפיפונים.

''אנו שבים ופונים לציבור לנהוג במשנה זהירות, בכל אירוע בו מאותרים חפצים חשודים ולהתקשר למוקד 100 של המשטרה'', אומרים הערב במשטרה. 

תגובות

End of content

No more pages to load