• 26 אוגוסט 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

משהו זז באגם: החלה הזרמת המים, עוד כשנה וחצי אמור להיפתח

האגם המלאכותי של באר שבע יהיה השני בגודלו בארץ ויהפוך, כך מקווים, לעוגן תיירותי של העיר. לאחרונה החלה הזרמת המים - מי קולחין מטוהרים, ועבודות הפיתוח מתבצעות בקצב מואץ

מבט כללי על מצב העבודות בפארק בימים אלה (צילום: פייסבוק החברה הכלכלית)

אם הכל יילך כשורה, בסוף 2019 יהיה לבאר שבע אגם מלאכותי בגודל 90 דונמים - השני בגודלו בישראל. תוך כעשר שנים, כך מקווים, תושלם הקמתה של תחנת רכבת שתוביל את המבקרים ממרכז הארץ הישר אל הפארק.  לפני כשבועיים ציינה החברה הכלכלית בהרמת כוסית את סיכום השנה ובכיריה נשאו דברי ברכה לקראת ראש השנה ובהזדמנות זו, בפורום סגור, הוצגו 12 מגה פרויקטים שהחברה מבצעת עבור עיריית באר שבע בהיקף של יותר מחצי מיליארד שקלים. בין היתר, הוצג האגם הגרנדיוזי, הנמצא בשלבי הקמה.

מילוי מים באגם (צילום: פייסבוק החברה הכלכלית)

בימים אלה ממלאים מים באגם, במקביל לעבודות הפיתוח המתבצעות מסביבו. לכשיושלם הפרויקט בעוד כשנה וחצי, יהיה זה האגם השני בגודלו בישראל ובחברה הכלכלית מקווים שיהווה אטרקציית בילוי ופנאי לתושבי באר שבע. מדובר בקומפלקס הכולל את פארק נחל באר שבע, הטיילת, האמפי פארק, מתחמי המשחק, הספורטק ועוד, יהפכו את האזור לפנינת טבע עירונית. המים באגם הם מים מושבים (מי קולחין) ברמה הגבוהה ביותר.

למעשה, מים מושבים אפילו טובים לשתייה. עומר השכנה הייתה בין החלוצות בישראל לעשות שימוש במים מושבים להשקיית גינות ציבוריות, כאשרא מתקן הטיהור שלה היה אז מהחדישים בארץ. לפני שנים רבות ביקרה בפארק משלחת של מהנדסים ובכירים מיפן שהתרשמה מאוד מתחום השבת המים. המארחים והאורחים טעמו את המים המושבים, שטעמם כמים מינרליים, אך בישראל לא מתשמשים במים מושבים לשתייה, אלא רק להשקייה. 

עבודות הפיתוח של האגם (מבט אווירי) (צילום: פייסבוק החברה הכלכלית)

​​​​​​​בחברה הכלכלית מקווים כי בעוד כמה חודשים ניתן יהיה לפתוח את המתחם לפחות חלקית והוא יציע לבאר שבעים מתחמי מנגל ופיקניק, מתחמי צפרות, מדשאות, שבילי הליכה וריצה, מסעדה, פארק כלבים ומזרקה גדולה. כיום הכניסה היחידה היא ממערב, מאיזור ביג, בקרבת האמפי הקיים, בו 12,000 מקומות ואשר מתקיימים בו מופעים לעת לעת. התכונית היא להקים אמפי עוד יותר גדול, ובו 50,000 מקומות, אליו ניתן יהיה להביא מופעים בינלאומיים, דוגמת אנריקו מסיאס ולהקת סמוקי. 

הזרמת מי קולחין מושבים לאגם המלאכותי (צילום: פייסבוק החברה הכלכלית)

על מנת שהפארק יהיה אטרקטיבי לתושבי העיר ולא יהפוך לפיל לבן, יהיה צורך לחשוב על התחבורה רציפה, בכל השעות בהם הוא פעיל או כאשר מתקיימים בו מופעים. אם תהיה אליו תחבורה ציבורית נגישה, יש סיכוי שמופעים בילנאומיים גדולים יתקיימו במתחם ומבקרים ממרכז הארץ יגיעו לבאר שבע. נכון להיום, תחנת הרכבת הקרוב נמצאת במרחק ארבעה קילומטרים. התקווה היא שתוך עשר שנים תקום תחנת רכבת קרובה יותר, בכניסה לפארק. 

תגובות

End of content

No more pages to load