• 18 פברואר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

יממה לפני כיפור: רימון רסס מוצמד לבלון, חשש להפגנות לאורך הגדר

יום כיפור בסימן מתיחות ביטחונית בגבול הדרומי: רימון יד שהוצמד לבלון מעלה חשש לסוג חדש של אמצעי חבלה, צה''ל עוקב אחרי כוונות העזתים להפגין על הגדר הערב ובכיפור, בשעות החשיכה

רימון היד שהוצמד לבלון התעברה (צילום: דוברות המשטרה)

האם טרור הבלונים עולה מדרגה? הערב, ראשון, אותר רימון המחובר לבלון בין רעים לאורים על כביש 234 בנגב. אמצעי הלחימה החדש אותר במהלך פעילות אכיפה בכביש 232. מתנדבי אגף התנועה זיהו בלון המתעופף כשאליו מחובר חפץ חשוד, לאחר שהבלון הורד הבחינו כי מדובר ברימון נצור.

במשטרה אומרים הערב כי מיד בוצעו פעולות לבידוד הזירה ובמקביל הוזעקו כוחות נוספים לסיוע. הטיפול בחפץ החשוד התבצע על ידי חבלן משטרתי. הכביש נסגר לתנועת כלי רכב. במשטרה קוראים לציבור לנקוט במשנה זהירות בכל הקשור לחפצים חשודים מעין אלו - עפיפונים ובלונים, העלולים להכיל בקרבם חומר נפץ או חומרי בערה העלולים לסכן את שלום הציבור.

''בכל איתור של חפץ חשוד יש לדווח למוקד 100 של משטרת ישראל ולהותיר את הטיפול בחפץ החשוד לשוטרי וחבלני משטרת ישראל'', אומרים הערב במשטרה.

כוננות בצה''ל: זיהוי כוונה להביא להפגנת אלפים על הגדר הערב ובכיפור

במערכות הביטחון עוקבים אחר מגמה חדשה בחמאס: הפרות סדר בשעות הלילה. צה''ל יודע כי חמאס עורך ''בדיקות שטח'', לראות איך ישראל וצה''ל בפרט מגיבים על מהלכים שונים. שלשום התקבצו ליד הגדר כ-450 פלסטינים, במוקדים שונים. רימוני יד ומטעני צינור נזרקו לעבר הצד הישראלי. צה''ל פיזר את המפגינים באמצעות גז מדמיע. 

ההכנות בצד העזתי: גלגל מוצמד לעפיפון תבערה (צילום מתוך ערוץ אל-קודס)
​​​​​​​

אחת ההערכות היא כי מפגינים יבקשו להפר את הסדר במהלך כיפור, על מנת ליצור אפקט תודעתי. מחר מציינים 45 שנה למלחמת יום כיפור ובחמאס מבקשים לרכב על הגל הזה. בצה''ל ערוכים לכל אפשרות, לרבות להפגנות גדולות במהלך כיפור. 

​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load