• 05 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הקצינה המצטיינת של אוגדה 36: ''ב''ש תומכת ודוחפת למצויינות''

סגן שירלי מרדכי מבאר שבע, המשרתת כקצינת האימון הגופני של חטיבה 188, גדלה בעיר ולמדה במכינה הקדם צבאית בעין פורת, שליד י''ם

סגן שירלי מרדכי (צילום: דובר צה''ל)

ביום שני התקיים טקס מצטיינים של אוגדה 36, אוגדה משוריינת סדירה הנמצאת תחת פיקוד הצפון. הטקס החגיגי התקיים בראשות מפקד האוגדה, תא"ל אבי גיל, ובו קיבלו תעודות הצטיינות חיילים אשר ראויים להוקרה על שירותם הצבאי. בין המצטיינים גם סגן שירלי מרדכי מבאר שבע שמשרתת כקצינת האימון הגופני של חטיבה 188. 

שירלי, בת 22, נולדה וגדלה בבאר שבע, למדה במקיף רב תחומי והרחיבה כימיה ולימודי ארץ ישראל. ״העיר באר שבע תומכת ודוחפת למצויינות״, היא מציינת, ״לאורך השנים הדרכתי במש״צים ובתנועת נוער של הסוכנות היהודית. אני יודעת שהמסגרות האלו עזרו לי להגיע למקום הזה עם הניסיון שיש לי. העיר מאוד מאפשרת לנוער להתפתח וללמוד״. 

לאחר סיום הלימודים המשיכה שירלי לשנת מכינה קדם צבאית בעין פרת. באוגוסט 2015 התגייסה לצבא לתפקיד מדריכת אימון גופני. היא עברה טירונות וקורס בווינגייט ושובצה כמדא״גית בבה״ד 1. לאחר תקופה החליטה לצאת לקורס קצינים. ״הרגשתי שאני רוצה לעשות ולתרום יותר״, מסבירה, ״העיסוק עם נוער והדרכה טבוע בי עוד מלפני הצבא ורציתי להשפיע ולהפוך את השירות של מי שסביבי להכי טוב שאפשר. גם היום, האנשים מבחינתי נמצאים במרכז העשייה, אני גאה בחיילות שלי מאוד״. 

שירלי שובצה כקצינת האימון הגופני בחטיבה 188. ״אני אחראית על הכושר הקרבי בכל גדודי החטיבה, ואני צריכה להצליח לתמרן ולהסתכל על כולם״, ממשיכה, ״אנחנו מאמנות את החיילים שתופסים בהמשך קווים בגבולות, מדובר בתפקיד משמעותי מאוד. חשוב לדעת לתת מעטפת מקצועית ראויה, להיות גמישים ולמצוא פתרונות יצירתיים. כל זה מתאפשר הודות למפקדים בשטח ולשינוי שנעשה במערך הכושר הקרבי -מערך המתנייע מקבל התייחסות בהתאם לאופי הלחימה שלהם, החיילים נדרשים לתפקד בקווי חי"ר וטנקים כאחד, נדרשים לפיתוח כוח שריר ושמירה על יכולות אירביות. אנחנו בתהליך של הטמעת נושא הקרב מגע כחלק בלתי נפרד משגרת האימונים. מרגש לקבל תעודה של הערכה אבל מה שבאמת חשוב לי זו העשייה. אותה לא הייתי יכולה לעשות לולא התמיכה של המפקדים ובראשם מפקד החטיבה, אל"ם גל שוחמי, שרואה את נושא הכושר הקרבי כחלק בלתי נפרד ממקצועיות הלוחם".

שירלי הצטיינה גם בתקופה ששרתה כמדריכת אימון גופני בבה״ד 1, היא קיבלה תעודת הצטיינות ממערך הכושר הקרבי והשנה זכתה למצטיינות ממפקד האוגדה בזכות ההשקעה, האחריות והיוזמה הרבה.

תגובות

End of content

No more pages to load