• 26 אוגוסט 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מזעזע: אלמונים השחיתו את חלקת הקבר של חלל ''צוק איתן'' ממיתר

אימו של סמ''ר נעם רוזנטל ז''ל, שנפל במבצע צוק איתן הגיעה לפקוד את קברו - וגילתה כי אלמונים השחיתו את החלקה. ''השפל של השפל... מבקשת סליחה שלא הצלחתי לשמור'', כתבה אימו בפוסט קורע לב

הארונית שהושחתה. חקירת משטרה בניסיון להגיע למפגעים (צילום מתוך הפייסבוק)

ונדליזם בחלקה הצבאית בבית העלמין במיתר: אלמונים השחיתו את חלקת קברו של סמ''ר נעם רוזנטל, שנפל במבצע צוק איתן. אימו הגיעה ביום שישי לפקוד את חלקת הקבר, כפי שהיא עושה מדי שבוע ונדהמה לראות את הארונית, בה הוצבו לזיכרון, תחת זכוכית מחוסמת, כומתתו, דרגותיו ואותותיו של החלל, לצד מזכרות של חבריו ליחידה, כאשר הזכוכית מנופצת. 

האם, אוסנת, מספרת כי אינה מסוגלת לקבל את השבת והחג בבית, מבלי לפקוד את קבר הבן. ''הארונית שלך, ניצבת לצדך כבר ארבע שנים, עליה הנחנו תיבה המכוסה בזכוכית מחוסמת, זכוכית עמידה ביקשנו, מיוחדת, כזו שלא נשברת...  בתוך התיבה, על כרית העטופה בד שחור, הנחנו את כל שהשאירו לך חבריך, סיכות, סמלים, ומתנות שהשאירו הם, בביקורים אצלך, סיכות שהם ענדו על המדים שלהם בבואם אליך והסירו אותן מעליהם והשאירו אותן אתך לעולמים, כך הרגשתי אני בתוכי החברים שלך תמיד ולעולם איתך'', כתבה האם.

''היום גילינו את הרוע שזרעו רעי הלב, בעזרת את החפירה המונחת דרך קבע בפינת החלקה שלכם, הבית שלכם, נפצו, במאמצים ובכח רב, את הזכוכית המחוסמת, תלשו את הכרית העטופה בד שחור, ו ג נ ב ו את כל הסיכות, הסמלים והמתנות שהשאירו לך חבריך'', סיפרה. 

''השפל של השפל, מבחינתי אין נמוך משם, "לגנוב מהמתים", מי מסוגל??? רק חסרי לב מרושעים מסוגלים לבצע מעשה שכזה, הרי מה תועלת להם בסיכות החובש שהשאירו לך חבריך? מה תועלת להם ביתר הסיכות שהשאירו חבריך לצידך? סיכות החילות השונים, היחידות, והאותות שזכו הם? מה יעשו בהם הגנבים? מרושעים שמטרתם אחת להרע, לפגוע ולנעוץ סכינים בליבי ובנפשי, אז הנה אני מעניקה לכם אות, כאן ועכשיו, הצלחתם במשימתכם, נעצתם את הסכין וסובבתם אותה היטב בנפשי'', כותבת האם.

כך נראתה הארונית לפני הפגיעה, עם הדרגות והאותות (צילום: פייסבוק)

האם התקשרה למחלקת הביטחון במיתר ולמשטרה, שהגיעה תוך דקות לזירת האירוע ואספו ממצאים, במטרה לתאר את זהות המפגעים. ''מבקשת את סליחתך שלך וסליחתם של כל החברים שלך. שוב כשלתי, גם על הארונית שלך שלצדך, ועל כל שהותירו החברים שלך איתך לא הצלחתי לשמור... ועוד סליחה אחת..... היום לא ניקינו, לא סידרנו, לא שטפנו, לא השקינו השוטרים ביקשו שלא ניגע בדבר''. לדברי האם, החלקה הצבאית בבית העלמין ביישוב אינה זוכה לטיפול ראוי.

בתי העלמין בנגב הפכו יעד לגנבי מתכות ומפגעים

המקרה המזעזע אינו היחיד ולא הראשון בבתי העלמין בנגב. במערכת ברנז'ה NEWS מתקבלות כל העת תלונות על פגיעה בחלקות קבר, גניבת פרטי מתכת כגון בתי נר ועציצים, השחתת מצבות, כתיבת כתובות נאצה על מצבות, השחתה של החלקות ועוד. המניע של גניבת המתכות הוא כלכלי, אך הנגבים לא מסתפקים בכך ומשחיתים חלקות קבר, בהן חלקות של עריריים, שאין משפחה שתבוא לטפל בחלקה שלהם. לא אחת, מדובר בחלקות קבר צנועות מאוד, שסופקו על ידי המדינה, מאחר ולא ניתן היה לאתר את משפחות הנפטרים. גם בחלקות אלה פוגעים. 

סמ''ר נועם רוזנטל, מחללי מבצע צוק איתן

נעם רוזנטל ז''ל הוא בנם של אסנת ומרטין. הוא נולד ב-1 בנובמבר 1993 ביישוב מיתר אחיו תאום של גל, ושניהם אחים צעירים של הדר.הוא התגייס להצ''ל במרץ 2012 ושירת כלוחם בחטיבת שריון 188. בחודש יוני 2014 התגבר ירי רקטות מרצועת עזה לישראל, ובעקבות כך יצאה ישראל למבצע "צוק איתן" נגד החמאס באזור עזה.

סמ''ר נעם רוזנטל ז''ל (צילום: מתוך הדף לזכרו)

המבצע החל ב-8 ביולי,  בהפצצות מהאוויר, וכעבור תשעה ימים החלה כניסה קרקעית של יחידות צבא לרצועת עזה לטפל במוקדי הירי ובמנהרות הטרור, משימות שבוצעו עד תום המבצע בסוף חודש אוגוסט. סמל ראשון נעם נפל בקרב במבצע "צוק איתן" ביום חמישי, ה-31 ביולי, 2014. איתו נפלו סרן לירן אדיר, סרן עמרי טל, רב-סמל דניאל מרש וסמל ראשון שי יעקב קושניר. נעם היה בן עשרים בנפלו. הוא הובא למנוחות בבית העלמין במיתר. הותיר הורים ושני אחים.

תגובות

End of content

No more pages to load