• 21 יוני 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

אחרי שבע שנים, נגנז הרעיון להקים בריכת שחיה גדולה ליד טרנר

משנת 2011 מדברים בבאר שבע על הקמת בריכת שחיה גדולה ליד טרנר, אלא שאחרי שבעיריית ב''ש בדקו את הנושא לעומק, התברר, אחרי שנים, שהוא לא כל כך מעשי ועכשיו מתחילים הכל מחדש: במקום פארק, בריכות קטנות

הדמיית הבריכה סמוך לטרנר. הרעיון נגנז (צילום: מתוך אתר עיריית ב''ש)

זה לא ייקרה מחר בבוקר וכנראה לא בקיץ הבא: אחרי שעיריית באר שבע דנה משנת 2011 באפשרות להקים בריכת שחיה גדולה בסמוך לאצטדיון טרנר, התברר, בחודשים האחרונים, שהרעיון הגרנדיוזי כלל לא ישים: השטח מרוחק מהשכונות, הקמת הבריכה תיצור עומסי תנועה והגישה אליה לא תהיה נוח לכל. 

רק בחודש מאי השנה עוד התלבטו בעיריית באר שבע בעניין הקמת בריכת שחיה גדולה ליד האצטדיון החדש. בבאר שבע אמנם פועלות מספר בריכות שחיה, אך העלויות גבוהות עבור מרבית המשפחות בבאר שבע. לא כל משפחת שכירים יכולה לרכוש מנוי. התחליף של המשפחות האלה: שכשוך במזרקות שליד הקניונים, בהן שלטי אזהרה האוסרים לעשות כן ולעיני כל. 

בבאר שבע פעלו עד שנות השמונים מספר בריכות ציבוריות: בשכונה ג', בשכונה א', בשכונה ד' ובנאות מדבר. הבריכות הציבוריות נהרסו, לטובת נדל''ן וקניונים. באר שבע, עיר מדברית, זועקת לקצת ירוק ורטוב, אבל העלויות ובעיקר, המציאות של 2018, הופכים את ההקמה של הבריכות ליקרה ומסובכת. עד כדי כך מסובכת, שמשנת 2011 לא מוצאים פתרון. בינתיים, קמו בבאר שבע קניון גדול, מתחם קניות ובתי קולנוע, ועוד חנויות. בריכות? זה כבר סיפור אחר. הדרישות והתקנים מחמירים הרבה יותר מאשר בשנות ה-70 וכך גם רגישויות הציבור. פעם, בריכות שחיה פעלו בשבתות וחגים ללא הפרעה. היום, זה כבר סיפור אחר.

כשהתחיל להיות חם, במאי השנה, שאלנו את עיריית באר שבע מה קורה עם הבריכה שהייתה אמורה לקום ליד טרנר: ''עיריית באר שבע באמצעות חברת כיוונים, פועלת כיום לשינוי תב"ע, לצורך הקמת הבריכה''. על פי קצב הבניה הישראלי, גם אם היו מאשרים היום את התב''ע, היה חולף זמן רב עד לתחילת העבודות. 

מעיריית באר שבע נמסר בתגובה לשאלת ברנז'ה NEWS באשר לגניזת הרעיון המקורי של פארק מים: ''ההחלטה המקורית לבנות בריכת שחייה בקריית הספורט מאחורי אצטדיון טוטו- טרנר נדחתה לאור העובדה שתנאי השטח באזור מייקרים משמעותית את העלויות. כמו כן, נלקחו בחשבון עומסי התנועה, התפתחות העיר והצורך לשמור עתודות קרקע למתקני ספורט משלימים. לאחר בחינת הנושא כאמור, הוחלט בעירייה יחד עם החברה הכלכלית כי נכון יהיה להקים מספר בריכות שחייה כדי לא ליצור עומס במיקום אחד''. 

עוד מדגישים בעירייה כי ''בריכות השחייה יהוו בסיס איכותי לפעילות פנאי לכל הגילאים בסביבה הקרובה לבית. בנוסף, הן יגדילו את מעגל השותפים בפעילות הקהילתית והחברתית בשכונות. מדובר בנדבך נוסף לקידום פרויקטים של ספורט, תרבות ופנאי לרווחת התושבים''.

''כזכור, בבאר-שבע קיימות מספר בריכות נוספות: בריכת מרכז הספורט של אוניברסיטת בן גוריון, בריכת בית יציב, בריכת בית החייל, בריכת הקאנטרי קלאב ובריכת מלון לאונרדו''. 

בריכת שחיה בשכונה? לא ממש בקרוב (צילום הדמיה: EUGENIU / PIXABAY / CC0)​​​​​​​

במקום בריכה גדולה, שוקלים להקים בריכות קטנות בשכונות

במקום הברכה ליד טרנר, אומרים בעירייה כי ''ארבע בריכות שחייה חדשות יוקמו בבאר-שבע לרווחת תושבי העיר, שתיים מהן ביוזמת העירייה ושתיים ביזמות פרטית זאת לצד הבריכות הפועלות כיום, כך הוחלט בעירייה יחד עם החברה הכלכלית בתום בחינת הנושא''. 

''בריכת שחייה אחת תקום בדרום העיר סמוך לפארק נחל באר-שבע ותכלול גם חדר כושר ומתקני ספא. זו תוכל להוות מענה לתושבי האזור הדרומי של העיר. הבריכה השנייה תוקם במערב העיר בין שכונת כלניות לשכונת רקפות הנבנות בימים אלו ותספק מענה למערב וצפון העיר. הבריכות יוקמו במעטפת החיצונית של השכונות על מנת לא ליצור עומס בתוכן. הקמת מיזמי בריכות שחייה אלו מתוכננת במודל (B.O.T(build,operate,transfer  בכפוף לאישור משרד הפנים''.

''מלבדן, מתוכננות שתי בריכות שחייה נוספות ביזמות פרטית, האחת בריכה קהילתית על ציר ג'ו אלון בשכונת נווה זאב, שתוקם כחלק ממרכז הידרותרפי. מדובר ביוזמה של ארגון נכי ואלמנות נפגעי תאונות העבודה בישראל. הבריכה עתידה לתת מענה לתושבי השכונות הסמוכות. בריכה נוספת תוקם כחלק מהרחבה של מרכז הטניס ברחוב יהודה הלוי פינת מנדלסון ותספק מענה לתושבים המתגוררים בשכונות הסמוכות לדרך מצדה ודרך המשחררים וכן לדיירי שכונת קריית גנים החדשה הנבנית כיום''. 

''במקביל מקדמת העירייה יחד עם המועצה האזורית בני שמעון בשיתוף רשות מקרקעי ישראל, המשרד לפיתוח הנגב והגליל ומשרד התיירות את הקמת "הנגב פארק" ביציאה המערבית מבאר-שבע סמוך לכביש 25. הפארק עתיד להשתרע על שטח התחום בין מנחת שדה תימן לבאר-שבע ולכלול בין היתר: מתקני שעשועים, מגלשות ואטרקציות מים, אפשרויות מלונאות ותיירות, מרכז קונגרסים וכן מסעדות ובתי קפה לרווחת המבקרים. חלק מהפארק כבר הוקם- זהו הפארק המוטורי שהחל פעילותו השנה.יש לציין שנושא הקמת בריכות השחייה בעיר נבחן ונידון מול כלל הגורמים המקצועיים הרלוונטיים''.

​​

תגובות

End of content

No more pages to load