• 21 יוני 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הותר לפרסום שמה של הצעירה שנפטרה בירדן: הגר לרר, בת 30

הגר, תושבת באר שבע, הייתה בטיול בפטרה שבירדן, כאשר לא חשה בטוב, התמוטטה ונפטרה בשטח שהגישה אליו קשה מאוד

הגר לרר ז''ל (צילום: מתוך פייסבוק)

הותר לפרסום שמה של הצעירה שנפטרה במהלך טיול מאורגן בפטרה שבירדן: הגר לרר, בת 30, מבאר שבע. הגר ז''ל הייתה בטיול בפטרה, כאשר לפתע לא חשה בטוב. היא התמוטטה ונפטרה בשטח שהגישה אליו קשה מאוד. מעדויות במקום עולה, כי השטח קשה לגישה ברכב והגישה אליו בלתי אפשרית במסוק.

נודע, כי כוחות מקומיים סייעו להוביל באלונקה את גופת הצעירה למקום אליו הייתה גישה ברכב והנציגות הישראלית בירדן עושה את מירב המאמצים על מנת לשיב את גופתה ארצה בהקדם האפשרי. 

זהו הטיול השני של הגר לירדן. חבריה מספרים כי היא מאוד אהבה לטייל בחו''ל ולא מעכלים את שקרה.​​​​​​​

משרד החוץ מסר כי: "אמש, רביעי, במהלך היום, צעירה ישראלית בת 30 שהשתתפה בטיול מאורגן לירדן, התמוטטה באזור הררי הקרוב לפטרה ולאחר זמן מה נפטרה בשטח. בשל תוואי השטח, פעולות החילוץ היו מורכבות וגופתה של הצעירה הוצאה באופן רגלי. שגרירות ישראל בירדן והמחלקה לישראלים בחו"ל באגף הקונסולרי של משרד החוץ מצויים בקשר עם המשפחה. סגן הקונסול בירדן סייע במהלך הלילה בפעולות החילוץ וכעת בהעברת גופתה לישראל".

הגר ז''ל היתה חלק מקבוצת הנשים של הבית הגאה בבאר שבע בשנים האחרונות ולקחה חלק משמעותי בפעילות הבית והקהילה הבאר שבעית. ''הגר אהבה לטייל לצחוק והייתה לנו לחברת אמת'', אומרים הערב אנשי הבית הגאה. ''משפחת הבית הגאה בבאר שבע ובדרום מחבקת ומחזקת את משפחת לרר בעקבות אובדנה של הגר האהובה. יהי זכרה ברוך''.

משפחתה אמרה הערב: ''אתמול בבוקר יצאה הגר לרר בת 30 עם קבוצת מטיילים שהכירה דרך הפייסבוק לטיול בן 5 ימים בפטרה. סמוך לשעה 14:00 יצאה הקבוצה לטיול שטח בן 5 שעות עם מדריך ירדני דובר עברית ועם מארגן הטיול מהארץ. לאחר שעה וחצי של הליכה הגר החלה להתלונן למארגן הטיול שחם לה והיא אינה חשה בטוב. מארגן הטיול נצמד אליה וסיפק לה אוכל ושתייה.

בסביבות 16:00-17:00 הגר מעדה ונחבלה במרפק, מארגן הטיול ניסה לסייע לה בעזרת חמור, אך סמוך לשעה 19:00 הגר לקתה בהתקף חרדה ולא יכלה להמשיך את המסלול. המדריך התקשה לתקשר איתה וניסה להשיג עזרה באמצעות המשטרה המקומית, כמה שעות לאחר מכן הגיעו קבוצת שוטרים שהחליטו לפנות את הגר.

בסמוך לשעה 22:00 החלו בתנועה מהשטח בחזרה- בזמן שהגר ככל הנראה כבר לא היתה בין החיים. באחת בלילה צלצל הנייד של המשפחה ממספר חסום אך המשפחה לא הבחינה בטלפון. בשעה 6 וחצי בבוקר הגיעו שוטרים לבית המשפחה בבאר שבע ובישרו את הבשורה הקשה שהגר כבר לא בין החיים וככל הנראה התייבשה בטיול והחילוץ הגיע מאוחר מידי וכבר לא ניתן היה לעשות דבר.

אמה של הגר ציטטה כמה משפטים מהספר הנסיך הקטן שהגר אהבה ואף קעקעה אותו; ״נוף זה הוא בעיניי הנוף היפה ביותר והעצוב ביותר בעולם כולו. אין לך דבר מצער יותר מאשר לשלח ידיד כי לא כל אדם זוכה לרע״

הגר בת בכורה לאבי ואיריס, אחות לעומר ונועה. המשפחה מבקשת להימנע מנתיחת הגופה בירדן ועושה את המאמצים המירביים להביא את הגר לארץ בהקדם אפשרי כדי להביאה למנוחות לפני השבת''.

ההלוויה של הגר לרר ז"ל תתקיים היום, שישי, בשעה 13:00 בבית העלמין החדש בבאר שבע.


תגובות

End of content

No more pages to load