• 21 יוני 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

עשרות אלפים צפויים ליטול חלק במעמד הסליחות באצטדיון

מזה 13 שנה עורכים אנשי מוסדות בית יוסף את מעמד הסליחות המסורתי באצטדיון. ''אירוע נדיר ומיוחד... מעמד מאחד את כלל הציבור בבאר שבע, דתיים וחילוניים כאחד'', אומרים המארגנים

סליחות באצטדיון (כל הצילומים בכתבה באדיבות המרכז התורני בית יוסף)

ביום שני, ח' בתשרי, ה-17בספטמבר, החל מהשעה 23:00, ייערךמעמד הסליחות באצטדיון טרנר. זהו אירוע אשר ייסד הרב בנימין בצרי זצ"ל וממשיך באותה הדרך בנו הרב יוסף חיים בצרי יבל''א. ההשתתפות בו ללא תשלום והוא פתוח לקהל הרחב, דתיים וחילוניים כאחד, המבקשים להשתתף במעמד המאחד, הנערך שעות מעטות לפני יום כיפור, מזה 13 שנה ברציפות.

''זהו אירוע מיוחד ונדיר, אירוע ללא פילוח או ייעוד לזרם מסויים, מעמד מרגש ללא עלות כניסה שמתאימה לכל יהודי מאמין באשר הוא, בכל גיל'', אומר יאיר שושן, עוזרו של הרב בצרי. ''זהו מעמד של תפילת המונית של סליחות באצטדיון טרנר''.

את האירוע מארגנים חבר המועצה ומנכ''ל המוסדות שמעון טובול וסגנו יאיר שושן. שניהם עומדים מאחורי כל הפעילויות שמתרחשות בעיר תחת מוסדותיו של הרב בצרי שליט"א ואביו זצ"ל.

שמעון טובול: ''מדובר בערב מרגש ועוצמתי, הנערך בפעם ה-13 שיש לו מטרה אחת ופשוטה, ליצור בית כנסת ענק כדי לומר תודה וסליחה להקב"ה וביננו, איש לרעהו. הערב נערך בשיתוף פעולה מלא של עיריית באר שבע, המועצה הדתית וכמובן עמותת בית יוסף, אותה יסד הרב בנימין בצרי זצ"ל וממשיך באותה הדרך בנו הרב יוסף חיים בצרי''.


אל האירוע מגיעים מדי שנה עשרות אלפי מתפללים: ''אנחנו לא מביאים אותם, אנחנו רק שליחים שנותנים מעצמינו כדי שכל האירוע ייערך על הצד הטוב ביותר, מי שמביא אותם זה הם את עצמם ומי שדואג להביא אותם זה הקדוש ברוך הוא... המלך שבשדה, המעמד המיוחד הזה שומר על רצף והתמדה שנה אחר שנה,ומפעם לפעם המעמד יותר מרגש, יותר ממוקד, יותר מיוחד ויותר מקרב בין אחד לשני, זה בא לידי ביטוי באווירה שאנו מרגישים ובתגובות של ההמון יום אחרי המעמד'', אומר יאיר שושן.

שמעון טובול מספר, כי לאירוע מוזמנים כלל התושבים: ''כולם מוזמנים: דתיים וחילוניים, גברים ונשים, ילדים וגדולים, כולם כאחד מגיעים. זה זמן לחשבון נפש ולומר סליחה ולהעתיר בתפילה. האירוע הוא לפי תפיסה, אותה סלל בפנינו הרב בצרי זצ"ל ערב ללא עלות כלל, חינם אין כסף על אף שאירוע בסדר גודל כזה עולה לא מעט בכלל, וממשיכים יחד עם בנו והרב שלנו הרב יוסף חיים בצרי שהולך לאורו וממשיך את דרכו ולא מפסיק לעשות ולפעול, זו הזדמנות טובה לחזק את ידיו ולומר לו שאנו גאים שיש לנו אותו''.

יאיר שושן מספר כי השנה האירוע זכה לפרסום מסיבי בכל המדיות: ''האירוע מפורסם בשלטי המדיה ברחבי בעיר, במודעות, בעיתונים, בכתבות, ברשתות החברתיות, בלוחות המודעות ודואגים להגיע לכולם יותר נכון. כולם יודעים על האירוע, פשוט להכניס אותם לאווירה כמי שהם אוהבים''.טובול מספר, כי האירוע נערך בזכות סיועם של אנשי עסקים בעיר: ''אני רוצה באמת להודות לכל אנשי העסקים אשר דואגים לתת סיוע ולקחת חסות ולהיות חלק פעיל איתנו,אנחנו מבטיחים לעשות כל שניתן כדי שהמעמד יהיה מסודר, באווירה טובה ומקצועית ושתהנו בעזרת ה'. הזכות שלנו''.

''אני רוצה לאחל לקוראי ברנז'ה NEWS שנה טובה,  שניכתב וניחתם כולנו לחיים טובים ושנזכה לגאולה במהרה''.

​​​​​​​


תגובות

End of content

No more pages to load